Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Do czego służą szlafroki?

2 min read

Z całym rytuałem snu, związanych jest dużo przedmiotów. Piżamy są jedne z najważniejszych pośród wszystkich tych przedmiotów. Drugą zaś wymienia się jako szlafroki, gdyż to one łączą nasze ubranie dzienne z nocnym.

 

Jakie zalety mają szlafroki?

Jeśli posiadasz szlafrok, to z pewnością wiesz, jakie to poręczne i wygodne rozwiązanie, za każdym razem, gdy chcesz przejść po domu ubrana jeszcze w piżamy. To właśnie szlafroki pozwalają, na dłuższe pozostanie w piżamach, bez zbędnego tracenia czasu na całkowite ubieranie się. Szlafroki świetnie sprawdzają się również podczas babskich wieczorów lub wieczoru spa urządzonemu sobie samemu. Szlafrok to unikalna narzuta, która nie tylko osłania prawie nie ubrane ciało, ale przede wszystkim jest bardzo wygodna i dopasowana do stylu domowego. Taki szlafrok da ci ciepło, ochroni ciało przed resztkami jedzenia, czy przenikającemu wzrokowi innych. Ten rodzaj odzienia, rewelacyjnie sprawdza się w przypadku, gdy mieszka się z większą ilością osób. W szlafroku możesz bezkarnie pozostać przez cały dzień w piżamach, nie przejmując się innymi. Szlafrok może pełnić jeszcze jedną cechę, co jest bardzo doceniane przez wielu, że jest w stanie pełnić funkcję ozdobną. Zwłaszcza tyczy się to szlafroków kobiecych, które wykonane z jedwabiu lub satyny, mogą z powodzeniem służyć jako pikantny dodatek do życia intymnego z partnerem.

 

Kto może nosić szlafrok?

Podobnie jak z piżamami, tak i szlafrok, jest przeznaczony do noszenia przez wszystkich członków rodziny. Różnią się one wówczas głównie krojem, kolorem czy materiałem, z jakiego są wykonane. Męskie szlafroki, to najczęściej ciepłe i dość długie nakrycia, które sięgają swoją długością do kolan. Najczęstszy model to klasyczny ciemny bez kaptura z paskiem do przewiązania w pasie. Dla kobiet wybiera się szlafroki o wiele bardziej miękkie i delikatne. Najczęściej to chłonąca frote otula kobiece ciało i sprawia, że czuje się delikatnie i kobieco. W wersji dla dzieci szlafrok jest rodzajem ręcznika, gdy niesforne dziecko nie chce pozwolić się osuszyć ręcznikiem. Dodatkowo na szlafroku dziecięcym znajdują się najróżniejsze wzory i motywy z bajek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *