Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Jak osiągnąć sukces prowadząc własną firmę?

2 min read

Badania pokazują, że sukces w biznesie osiągają osoby o pewnych szczególnych cechach charakteru. Nie jest prawdziwa obiegowa opinia, która mówi, że duże pieniądze zarabiają tylko osoby nieuczciwe. Sukces to efekt ciężkiej pracy, optymizmu i wytrwałości. Bez wątpienia w biznesie sprawdzą się przede wszystkim osoby samodzielne o wysokim stopniu motywacji własnej. Taka osoba musi także odznaczać się dobrą samoorganizacją. Musi więc umieć wyznaczać sobie cele i konsekwentnie je realizować. Spełniony biznesmen to także osoba wytrwała, która nie zraża się występującymi po drodze porażkami. Jeśli coś nie wychodzi to próbuje innych sposobów aż do skutku.

W biznesie przydaje się także umiejętność zaakceptowania ryzyka. Trzeba być odważnym we wprowadzaniu nowych produktów, trzeba podejmować ryzyko przy zaciąganiu kredytów bo bez nich żadna firma nie może się rozwijać. Każdemu przedsiębiorcy w odnoszeniu sukcesów bardzo pomagają także umiejętności społeczne. Przedsiębiorca nieustannie musi komunikować się z ludźmi, powinien więc umieć negocjować z dostawcami oraz klientami. Musi też być asertywny bo inaczej będzie miał problemy z windykowaniem należności. Sukces w biznesie w dużej mierze zależy od nastawienia psychicznego. Osoby, które patrzą na świat optymistycznie i zwykle widzą więcej szans niż zagrożeń, odnoszą sukcesy. Jednak ludzie sukcesu i z zagrożeń muszą zdawać sobie sprawę i często mieć przygotowany tak zwany „plan B”.

Prowadząc własną firmę warto też zdawać sobie sprawę z tego, że sami możemy nie podołać wszystkim obowiązkom. Ważne jest więc dobieranie sobie dobrych i kompetentnych współpracowników oraz zlecanie niektórych zadań innej, zewnętrznej firmie, jak na przykład biuro rachunkowe Łódź to przykład miasta, które otoczone jest mniejszymi ośrodkami, z którymi tworzy aglomerację łódzką. W tym mieście działa wiele profesjonalnych biur księgowych, które przyjmują zlecenia od bardzo wielu mniejszych i większych firm z okolicznych miast. Podobnie jest w innych ośrodkach miejskich. Na rynku dużych miast działa wiele firm, czy osób prywatnych, które świadcząc specjalistyczne usługi na rzecz przedsiębiorców pomnażają swoje i ich zyski. Dobry przedsiębiorca, powinien więc zdawać sobie sprawę z tego, że zlecanie pewnych zadań firmom zewnętrznym nie jest oznaką słabości, czy niekompletności własnej firmy, ale profesjonalizmu i nastawienia na osiąganie coraz lepszych efektów.

Serdeczne podziękowania za pomoc przy artykule dla Profais

Zdjęcie: smartcircle.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *