Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Jedziemy do Kotliny Kłodzkiej

2 min read

Nawet  miejsce w jakim leży Kotlina Kłodzka czyni ją miejscem godnym polecenia dla głębszego poznania się z choćby niektórymi ciekawostkami turystycznymi zlokalizowanymi w tej krainie.

Kotlina Kłodzka czy także Ziemia Kłodzka to rewelacyjnie leżąca kraina osaczona wokół przez Góry Stołowe, masyw Gór Bardzkich, Bystryckich, Złotych oraz dodatkowo imponujący Masyw Śnieżnik. Pewnym spośród ciekawych miasteczek tutaj jest Kłodzko, położone dokładnie w charakterystycznym punkcie Kotliny Kłodzkiej. Sięgająca przeszło 1000 lat wstecz geneza tego miasteczka działa na czar Kłodzka. Pośród ulic miasta znajduje się kilka nietuzinkowych zabytków architektury, wśród jakich za najbardziej atrakcyjny uchodzi Twierdza Kłodzko. Oprócz niej na terenie miasteczka zlokalizowany jest zbudowany z kamienia most świętego Jana na rzece Młynówce. Na filarach tegoż mostu położono piękne sylwetki wotywne wyobrażające postaci świętych oraz jeszcze Trójcę Świętą.

Inne niespodzianki turystyczne Ziemi Kłodzkiej to Rynek tego miasta oraz jeszcze Ratusz z bogato zdobioną elewacją jaka skupia zmieszane ze sobą składniki wielu rozmaitych stylów architektonicznych. Może to być wyjątkowo obserwowalne najbardziej, gdy spojrzymy z zachodniej części tego budynku. Dookoła Magistratu znajdziemy historyczne, miejskie budowle pochodzące z ubiegłych wieków Niewiele dalej umieszczony jest również piękny Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny który wraz z klasztorem i kościołem Franciszkanów są jednymi z świetnie prezentujących się zabytków sztuki sakralnej. Niezwykłym miastem tej krainy jest również Bardo Śląskie, które ma nader wiele osobliwości architektonicznych. Na chwilę obecną spośród Sanktuariów Maryjnych, w których znajdziemy cudowną figurkę Maryi. Jej postać wyszukamy w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Wyraża ona typowy styl romański, wyrzeźbiono ją w XII i całościowo została wyprodukowana z drewna, i na dzień dzisiejszy stanowi największy skarb nie tylko tego miasta, lecz również całego terenu Dolnego Śląska.

Zwiedzając Kotlinę Kłodzką winno się również poznać typowo zdrojowe Duszniki Zdrój Noclegi, które gwarantują każdemu przybyszowi odpoczynek w charakterystycznym, podgórskim mikroklimacie. Poza idealnie przygotowanymi noclegami, miejsce to proponuje naturalnie nieskończenie wiele nadzwyczaj atrakcyjnych niespodzianek turystycznych, pośród których jest również renesansowo-barokowy kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła, z XVII z wyjątkową dekoracją ścian oraz jedyną kazalnicą stworzoną na kształt wieloryba. Cała ta kraina to region, w którym wynajdziemy sporo wyjątkowych miejsc i zabytków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *