Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Wyposażenie kuchni

2 min read

Każdy z nas wie, że kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, szczególnie w bloku – w przypadku niewielkiego metrażu. Warto skorzystać wówczas z profesjonalnych usług projektanta, który skutecznie rozplanuje jej przestrzeń. Gdy kuchnia wydaje się wyjątkowo mała, warto poszukać nieoczywistych rozwiązań.

Jeżeli chcesz zadbać o przyjazny nastrój w pomieszczeniu, zawsze wybieraj ciepłe kolory – nie tylko mebli, ale także firanek, rolet, żyrandola, serwety oraz naczyń. Dobrze prezentuje się także kuchnia utrzymana w stonowanych barwach, takich jak biele i szarości. Uzyskamy w ten sposób wystrój w stylu skandynawskim – na pozór chłodnym, a faktycznie wyjątkowo przyjemnym dzięki zastosowaniu pastelowych barw. W stylu nordyckim oszczędność doskonale zbiega się z funkcjonalnością.

Jeżeli używasz na co dzień kuchenki gazowej, warto założyć w kuchni czujny system detekcji gazu. Wykrywacz gazu oddziałuje niemal jednakowo jak tradycyjny czujnik czadu – natychmiast sygnalizuje niebezpieczeństwo wizualnie i dźwiękowo. Rozsądnie, jeżeli system detekcji gazu jest powiązany ze sprawnie działającym zaworem elektromagnetycznym. Detektory gazów działają sprawnie, jeśli czujnik zlokalizujesz pod stropem nad drzwiami lub nad futryną okna.

Poza udekorowaniem kuchni i jej odpowiednim zabezpieczeniem, wyjątkowo istotna jest również posadzka. Jej wybór będzie mieć spory wpływ na wygodę użytkowania pomieszczenia. Niektórzy z nas decydują się na tradycyjne linoleum ze względu na stosunkową taniość materiału oraz możliwość jego łatwej wymiany. Jeszcze lepiej sprawdzają się płytki ceramiczne – są wytrzymałe i łatwo się je czyści. Możesz wybrać także płytki marmurowe, granitowe lub granitowo-kwarcowe. Tradycyjny kamień jest odporny na ścieranie i ponadczasowy.

Nim urządzisz swoją kuchnię, dobrze zastanów się, jak porozmieszczać planowaną zabudowę. Dopilnuj także bezpieczeństwa i swobody poruszania się po wnętrzu, ponieważ prawdopodobnie będziesz spędzać w nim znaczną część dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *