Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

10 tekstów, które usłyszysz gdy nie możesz zajść w ciążę

2 min read

10 tekstów, które usłyszysz gdy nie możesz zajść w ciążę

Niestety nie zawsze jest tak, że gdy już zdecydujesz się na dziecko ono od razu się pojawia. Coraz więcej par ma dziś problemy z zajściem w ciążę. Powody są różne, jednak teksty, jakie słyszą pod swoim adresem często bardzo podobne…

  1. Spieszcie się, bo niedługo będzie już za późno – tak, zdajemy sobie sprawę z tego, że zegar tyka i jesteśmy coraz starsi, ale takie teksty naprawdę nie motywują. Wręcz przeciwnie.
  2. Dlaczego wy jeszcze nie macie dzieci? – kiedy naprawdę nie planuje się jeszcze dziecka, takie pytania naprawdę nie robią wrażenia. Można w jakikolwiek sposób zbyć osobę, która pyta i zapomnieć o temacie. Gorzej, gdy naprawdę się tego pragnie…
  3. Na starość zostaniecie sami – kolejny świetny straszako-motywator.
  4. Byliście u lekarza? – wielokrotnie! U wielu! Przecież nam zależy…
  5. Jak się odprężycie i o tym zapomnicie na pewno się uda – to naprawdę nie jest kwestia odprężenia i luzu. Takie rady nic nie wnoszą.
  6. Twoje koleżanki mają już dzieci – nie da się nie zauważyć tych wszystkich słodkich zdjęć zalewających portale społecznościowe.
  7. Dziecko to duży wydatek, cieszcie się, że jeszcze go nie macie – są rzeczy, których nie przelicza się na pieniądze. Po prostu.
  8. Myśleliście o adopcji? – ciężko o tym nie myśleć gdy nie można zajść w ciąża. Jest to jednak na tyle trudny i delikatny temat, że osoby trzecie zadawać takich pytań po prostu nie powinny.
  9. Mnie się udało od razu – serdecznie gratuluję.
  10. Spróbujcie zmienić coś w swoim otoczeniu – naprawdę nowe zasłony coś zmienią?

Zdjęcie: speechkids.ca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *