Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

5 powodów, dla których warto stosować olej z czarnuszki

2 min read

Czarnuszki używano już wiele wieków temu, między innymi na problemy z systemem pokarmowym, o czym możemy przeczytać choćby w dziełach Hipokratesa. Wybierano ją, chcąc szybko poradzić sobie ze zwykłym przeziębieniem czy stanem zapalnym. Jednak nawet w obecnych czasach odkrywane są coraz szersze metody jej zastosowania.

Czarnuszka może być przez nas spożywana na dwa tradycyjne sposoby – oleju tłoczonego na zimno czy też nasionek. Wielu z nas wybiera olej z czarnuszki Właściwości tego naturalnego preparatu są naprawdę niezwykłe i wciąż odkrywamy kolejne. Często stosowana w kuchni przyprawa posiada wiele zdrowotnych zastosowań.

1. To nie tylko przyprawa korzenna – olejki eteryczne są niezwykle cennymi składnikami występującymi w nasionkach czarnuszki, dzięki którym roślina nie tylko radzi sobie z wieloma ludzkimi dolegliwościami, ale też charakteryzuje się dość intensywną wonią.

2. System pokarmowy – spożywając olej z czarnuszki, zapewniasz ochronę błonie śluzowej żołądka. Cenne składniki zawarte w czarnuszce radzą sobie z naprawdę wieloma problemami dotyczącymi bezpośrednio układu pokarmowego.

3. Skóra i włosy – czarnuszka doskonale sprawdza się jako lek na wszelkiego rodzaju problemy skórne (zaczerwienienia, trądzik młodzieńczy, wysypki czy łuszczycę). Aby się ich pozbyć, warto regularnie smarować skórę olejkiem lub innym kosmetykiem sporządzanym na bazie ziarenek.

4. Wysokie ciśnienie – olej z czarnuszki zatrzymuje przyrost homocysteiny, odpowiedzialnej za zmiany miażdżycowe. Dodatkowo obniża ciśnienie, wpływając korzystnie na zdrowie serca.

5. Wirusy, grzyby czy bakterie – czarnuszka radzi sobie z nimi znakomicie, w szczególności dzięki obecności tak istotnego składnika jak tymochinon. Naukowcy twierdzą, że to dzięki jego obecności nasionka charakteryzują się równie wysoką skutecznością.

Jeżeli nadszedł już czas, byś przetestował olej z czarnuszki opinie lekarzy, których nie trzeba dziś długo szukać, z pewnością pomogą Ci dowiedzieć się wszystkiego, o co chciałbyś zapytać. Olej może być wykorzystywany zarówno zewnętrznie, jak również doustnie (dorośli – jedna łyżeczka dwa razy dziennie, dzieci – maks. pół łyżeczki). Bez wątpienia warto w końcu postawić na olej z czarnuszki Zastosowanie ma szerokie, dlatego dobrze mieć w kuchni choć jedną butelkę tego specyfiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *