Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

5 sprawdzonych sposobów na okna bez smug

3 min read
sklep z chemią

Wiosenne porządki zaczynamy najczęściej od mycia okien, które po okresie jesienno-zimowym zwykle są bardzo zaniedbane i zanieczyszczone. Wiele osób ma problem z tym, aby szyby po myciu były błyszczące i pozbawione smug. Poznaj 5 prostych sposobów na piękne i lśniące okna.

Odpowiednia pogoda na mycie okien

Zazwyczaj bierzemy się za czyszczenie okien w piękny, słoneczny dzień. Niewiele osób wie, że jest to duży błąd. Wydawałoby się przecież, że mocne promienie słoneczne padające na szyby tylko pomogą nam w doprowadzeniu okien do idealnego stanu. Owszem, w dobrym świetle co prawda dojrzymy wszelkie smugi oraz zanieczyszczenia, jednak należy pamiętać o tym, że mocne słońce spowoduje, iż woda z naszych okien będzie bardzo szybko wyparowywać, a to spotęguje efekt powstawania uciążliwych i trudnych do usunięcia smug. Oczywiście nienajlepszym pomysłem jest również mycie okien w mroźną pogodę, ponieważ wtedy woda będzie szybko zamarzać, a przez to doczyszczenie szyb okaże się wręcz niemożliwe.

Sklep z chemią – jakie produkty do mycia okien wybrać?

Przed zabraniem się za generalne mycie naszych okien warto odwiedzić sklep z chemią, w którym znajdziemy bogaty wybór różnego rodzaju środków czyszczących, które z pewnością pomogą nam w doprowadzeniu naszych okien do idealnego stanu. W dzisiejszych czasach można pomyśleć o tym, aby odwiedzić internetowy sklep z chemią. W ten sposób nie będziemy musieli wychodzić z domu, a dodatkowo dokładnie i bez pośpiechu zapoznamy się z całym asortymentem. Do mycia szyb najlepiej sprawdzą się produkty z zawartością alkoholu.

Czy warto myć okna octem?

Nasze babcie i mamy często myły okna roztworem octu z wodą. Jest to bardzo stary, ale jednocześnie niezwykle skuteczny i, co równie ważne, dość tani sposób. Ciepła woda z octem (jabłkowym lub spirytusowym) sprawi, że szyby na długi czas pozostaną błyszczące i lśniące. Pamiętajmy, aby po umyciu dokładnie je osuszyć, na przykład ręcznikiem papierowym. Niektórzy boją się nieprzyjemnego zapachu octu, jednak zupełnie niepotrzebnie, ponieważ roztwór bardzo szybko wyparowuje.

Mycie okien ściereczką z mikrofibry

Aby pozbyć się brzydko wyglądających smug z okien warto sięgnąć po jeden z najprostszych sposobów, a mianowicie mycie szyb za pomocą ściereczek z mikrofibry. Doskonale wchłaniają one wodę oraz usuwają brud z różnorodnych powierzchni. Wystarczy delikatny środek myjący, mikrofibra oraz ciepła woda. Tego typu ściereczki dostaniemy w każdym supermarkecie.

Gliceryna – sposób na uciążliwe smugi na oknach

Bardzo tanim, ale i skutecznym sposobem na smugi jest umycie okien ciepłą wodą z dodatkiem odrobiny gliceryny. Kupimy ją bez problemu w wielu sklepach, a także aptekach. Dzięki glicerynie na naszych oknach wytwarza się specjalna powłoka, która sprawi, że na powierzchni szyby trudniej będą gromadzić się wszelkie zanieczyszczenia. Znacznie łatwiej będzie nam również uniknąć smug.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *