Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Biżuteria z zamków błyskawicznych

2 min read

Biżuteria z zamków błyskawicznych

 

Czym jest piękny, perfekcyjnie dobrany strój bez dodania delikatnych akcentów w postaci biżuterii? Biżuteria dopełnia stylizacji – dzięki niewielkim szczegółom wyglądamy zdecydowanie ciekawiej i bardziej atrakcyjnie. Jeszcze lepiej, gdy posiadamy biżuterię unikalną, ręcznie robioną. Mamy wtedy gwarancję, że nikt inny nie wejdzie w posiadanie identycznego egzemplarza, że to co mamy jest jedyne, unikalne. Biżuterie można robić własnoręcznie z każdego niemalże, dostępnego materiału. Koraliki, wełna, filc, sznurek, łańcuszki – w sprawnych rękach zamieniają się w biżuteryjne dzieła sztuki. Bardzo ciekawym i oryginalnym materiałem na ozdobę są również zamki błyskawiczne. Oprócz tego, że pełnią oczywistą, praktyczną rolę są bardzo dekoracyjne. Nawet popularni projektanci używają niekiedy zamków błyskawicznych lub ich elementów do ozdabiania odzieży, butów i torebek.

By zrobić najprostszy naszyjnik wystarczy w pasmanterii zakupić odpowiednio długi ekspres w wybranym kolorze, obciąć materiał tuż przy ząbkach oraz usunąć element blokujący suwak i zszyć dwa końce nitką na pożądanej długości.

Z zamka błyskawicznego równie łatwo zrobić bransoletkę. Do tego będzie potrzebny ekspres, którego długość pozwoli na swobodne owinięcie nadgarstka oraz ogniwa i karabinek, który połączy oba końce. W tym przypadku ekspres zostaje zasunięty – nie ma wtedy ryzyka, że będzie haczył o elementy garderoby.

W ten prosty i tani sposób zyskujemy ciekawe dodatki, które ożywią najbardziej banalną stylizację.

 

Zdjęcie: dekoeko.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *