Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Co poprawi wygląd twojej sypialni?

2 min read

Zmiany we wnętrzach są potrzebne i można ich dokonywać niewielkim kosztem. Sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy, śpimy lub czytamy. Niemodne dodatki, czy kolory ścian mogą sprawić, że nie czujemy się komfortowo w takim pomieszczeniu.

Jak zmienić wnętrze, nie robiąc generalnego remontu?

Jeśli ściany są w dobrym stanie, wystarczy zmienić kolor. Farba nie jest dużym wydatkiem, a kolor ścian może zdziałać naprawdę dużo w wyglądzie sypialni. Warto zdecydować się na jasne, ciepłe kolory np. biele, beże lub szarości. Wybierając jednolity kolor, można wybrać dodatki w mocniejszych kolorach lub ciekawych wzorach, a co więcej takie dodatki można zmieniać na inne.

Jeśli malowanie nie wchodzi w grę, można położyć tapetę na jedną lub więcej ścian. Wszystko zależy od wnętrza. Czasem wystarczy zmienić jedną ścianę, aby dodać nowego charakteru całej sypialni. Obecnie na rynku jest bardzo dużo wzorów tapet np. trójwymiarowe, imitujące cegłę, lub z nowoczesnymi wzorami roślinnymi.

W sypialni najważniejsze jest łóżko.

Łóżko powinno wyglądać tak, żeby wchodząc do sypialni mieć ochotę się na nim położyć. Zatem ważne jest ścielenie łóżka każdego dnia. Aby ułatwić sobie zadanie, warto zaopatrzyć swoją sypialnię w prześcieradło z gumką, ponieważ przylega ono do materaca i nie ściąga się z niego. Prześcieradło z gumką może być bawełniane lub frotte, poza tym występuje w wielu wersjach kolorystycznych. Zarówno pościel, jak i prześcieradło z gumką powinny pasować kolorem i wzorem do wystroju całej sypialni. Dzięki temu uzyskamy elegancki wygląd wnętrza. Jeśli do zestawu dołożymy pasującą narzutę na łóżko i poduszki dekoracyjne, łóżko stanie się najważniejszym i najładniejszym meblem w sypialni.

Jak jeszcze można poprawić wygląd sypialni?

Charakteru i przytulności wnętrzu nadają przede wszystkim tekstylia, dlatego można kupić miękki dywan lub wykładzinę na podłogę. Jeśli łóżko jest gotowe, warto zmienić firany i zasłony, które znacząco poprawią wygląd sypialni. Ważne jest, aby były dobrze dobrane kolorystycznie i w podobnym stylu do reszty wystroju. Poza tym można dodać lampę, która nada klimatu oraz zrobić mini galerię ze zdjęciami lub obrazami na ścianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *