Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Czego nie wiesz jeszcze o witaminie C lewoskrętnej?

2 min read

Już na starcie powinno się przypomnieć, że witamina C lewoskrętna zwyczajnie nie występuje w naturze. Publikuje się na jej temat zazwyczaj, iż jest tym „skuteczniejszym” zamiennikiem sztucznie wyprodukowanej witaminy, i z tego powodu jest znacznie cudownym, w pełni naturalnym składnikiem, zapewniającym nam świetną formę. Tym samym chcemy wiedzieć, skąd rzeczywiście pochodzi popularna w ostatnim czasie witamina C lewoskrętna. W tym całym zamieszaniu należy pamiętać o kwestii fundamentalnej. Rzeczony rodzaj kwasu askorbinowego w naszym świecie tak naprawdę nie ma prawa bytu!

Witamina C lewoskrętna właściwości

W kwasie askorbinowym są zawarte dwa fundamentalne związki: kwasy L-askorbinowy i L-dehydroaskorbinowy. Wiadomo to ponad wszelką wątpliwość mianowicie kwas askorbinowy nie ukrywa przed ludźmi od dawna żadnych tajemnic, jest dokładnie zbadana przez specjalistów. Dlatego też najlepiej podkreślić iż cząsteczka witaminy C składa się z trzech rodzajów atomów:

· sześć węgla,
· osiem wodoru,
· sześć tlenu.

Jest to istotne dla wyjaśnienia literowego oznaczenia, jakie zauważymy w nazewnictwie tego środka oraz które jest powodem całego zdezorientowania, na kanwie jakiego powstała ta ”słynna” witamina C lewoskrętna dla spożywających w każdym wieku. Otóż występujące w nazwie symbole są tożsame z tym, z której strony pojawia się grupa hydroksylowa, która występując po lewej stronie determinuje nazwę oznaczoną literą L. W żaden sposób nie jest to tożsame z rewelacją, że zidentyfikowaliśmy miejsce skąd pochodzi lepsza odmiana kwasu askorbinowego, z tego powodu w okolicznościach ktoś zapyta Cię ”jaka jest najlepsza witamina C dla dzieci: tradycyjna czy lewoskrętna” już wiesz co mu powiedzieć. Chcesz mocniejszych argumentów?

Witamina lewo- i prawoskrętna: oznaczenie literowe nie świadczy o wartości prozdrowotnej witaminy

Szczegół, że molekuła pojawiająca się w witaminie C posiada konkretną budowę w nawet najmniejszy sposób nie ma możliwości upoważnić jej do nazwy lewoskrętnej – może to jedynie dotyczyć jej ogólnej budowy. Kwestią zasadniczą jest właściwość, jaką stanowi skręcalność optyczna i jest to określane tym w którą stronę skręcane jest w konkretnej sytuacji widziane przez nas spolaryzowane światło. W efekcie po prostu skręcane jest ono w lewo, gdy mamy do czynienia z substancja jaką jest witamina C lewoskrętna, natomiast jej wpływ na zdrowie – pozostaje w jednakowym stanie. Jedyne, co ma możliwość odróżniać od siebie te witaminy, to cena.

Nie dajmy nabić się w butelkę i nie szukajmy przyczyny powstania lewoskrętnej witaminy C, ponieważ zawsze będzie ona fikcją, a wszelka dyskusja odnośnie konkretnych własności chemicznych cząsteczek w niej się znajdujących leży u podstaw tego problemu, a nie niepotwierdzone cudowne działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *