Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Czy można zatrzymać czas?

2 min read
medycyna estetyczna

medycyna estetyczna

Czy można zatrzymać czas?

Estetyka to dział filozofii zajmujący się pięknem i sztuką. Wyodrębniony niedawno dział medycyny, zwany medycyną estetyczną zajmuje się poprawą urody, zatrzymaniem piękna w czasie poprzez walkę z naturalnymi tendencjami do starzenia się skóry. Medycyna estetyczna stara się zatrzymać czas i dopasować wygląd pacjentów (głównie pacjentek) do oczekiwań estetycznych, jakie wobec siebie stawiają.

Medycyna estetyczna, w odróżnieniu od chirurgii plastycznej w sposób mało inwazyjny poprawia wygląd zewnętrzny, natomiast nie zajmuje się leczeniem chorób. Tylko niektóre zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Chirurgia plastyczna to natomiast inwazyjna metoda służąca nie tylko procesom odmładzania, ale również rekonstrukcją defektów ciała będących następstwem między innymi wad wrodzonych, chorób, czy wypadków. Operacje plastyczne czasami są bardzo skomplikowane, wykonywane po pełna pod narkozą i wymagają długiej oraz nierzadko bardzo uciążliwej rekonwalescencji.

W medycynie estetycznej najczęściej wykorzystywane są:

  • strzykawka z botoksem lub kwasem hialuronowy,
  • laser frakcyjny,
  • peelingi

Zmarszczki, przebarwienia skóry, czy cienie pod oczami to oznaki starości które zniwelowane w sposób nieinwazyjny pomogą zatrzymać czas, poprawiając samoocenę, a tym samym jakość życia. Na tego typu zabiegi decyduje się coraz więcej kobiet zainteresowanych tym, co może dać im medycyna estetyczna Łódź, Warszawa, Kraków, oraz inne duże ośrodki miejskie w Polsce mają już bardzo rozwinięty rynek medycyny estetycznej. Kliniki konkurują ze sobą i wprowadzają coraz to nowe rozwiązania, które mają poprawić wygląd i komfort życia ich pacjentów. Podziękowania za pomoc merytoryczną przy poście dla Anvita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *