Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Czy wiesz czym jest BIK?

2 min read

BIK, inaczej Biuro Informacji Kredytowej jest biurem przetwarzającym wiadomości o zobowiązaniach oraz klientach systemu bankowego Zapisywane są tu wiadomości o każdym zobowiązaniu pozyskanym w banku bądź w SKOK-u. Informacje te są prezentowane wszystki bankom które w ten prosty sposób analizują prawdomówność finansową osoby wnioskującej o kredyt. Warto rozumieć, iż skoro firma, w której bierzemy pieniądze korzysta z bazy BIK, to na zasadzie wzajemności też swoje dane przesyła do BIK.

Każdy z nas ma swój rejestr w BIK niezależnie czy spłacają terminowo, czy też mają przeciągnięcia płatności. Notorycznie uważamy BIK krytycznie, bo jakakolwiek wiedza o wcześniejszych problemach prawdopodobnie może powodować nie tylko uzyskanie słabszych warunków pożyczki ale także odrzucenienim jego zapewnienia. Należy rozumieć jednak, że dobry BIK może również zadziałać na waszą korzyść jako osoby aplikującej o kredyt w banku. Jeżeli wcześniej miałeś już jakikolwiek, oraz jego raty były spłacane terminowo, to dla instytucji finansowejpożyczkodawcy, kredytodawcy jest to zatem wiedza o sprawdzonej wiarygodności takich pożyczających Jeżeli spełnia się inne warunki kredytowe to nasz wniosek o kredyt nie zostanie zignorowany.
Dobra historia w banku to też szansa pozyskania finansowania z delikatniejszym oprocentowaniem. Faktycznie przewaga informacji, które się tam zbiera dotyczy racja punktualnie opłacanych rat, a więc budują one wiarygodność kredytową klienta banku. Aby dane klienta mogły się znaleźć w BIK-u, instytucja, w której bierzesz kredyt, musi was powiadomić, że ma zamiar je tam umieścić.
Trzeba rozumieć, iż powszechnie znany „czysty BIK” nie stanowi dla bankowców atrakcji ponieważ klient bez historii bankowej jest prawdziwą zagadką. Wielokrotnie więc profesjonaliści kredytobiorcom z czystym bikiem doradzają by przed ważniejszym kredytem pożyczali choćby na maszynkę do golenia Warto zbudować odpowiednią historię, aby swobodniej uzyskać wysoki kredyt.
Jeżeli poszukujesz pełniejszych informacji zajrzyj na stronę Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *