Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Dekoracje i dodatki do łazienki, które warto wybrać

3 min read

Dobrze dobrane akcesoria łazienkowe i ozdoby nadają charakter każdemu wnętrzu, a połączenie funkcjonalności z estetyką nierzadko stanowi nie lada wyzwanie. Połączenie dodatków takich jak między innymi lustra, ręczniki czy dywaniki do łazienki wymaga poczucia stylu, ponieważ zły dobór może wprowadzić chaos do pomieszczenia. Jakie dodatki warto wybrać? Czym należy kierować się podczas wyboru?

Jakie dodatki warto wybrać do wymarzonej łazienki?

Dobór właściwych dodatków do łazienki bardzo często przysparza trochę kłopotów. Z jednej strony akcesoria łazienkowe (jak np. wieszaki, dywaniki do łazienki czy pojemniki) powinny dopełnić aranżację oraz podkreślić styl utworzyć klimat, w którym pomieszczenie zostało urządzone, a z drugiej – mają być przede wszystkim funkcjonalne. Bywa, iż niewielka zmiana dekoracji do łazienki może całkowicie odmienić jej wystrój.

Aby urządzić łazienkę ze smakiem, przede wszystkim zaleca się pomyśleć o dodatkach już na etapie projektowania wnętrza. Kierując się kilkoma prostymi zasadami, urządzenie łazienki staje się naprawdę przyjemne:

wybór jednego stylu – morski, klasyczny, romantyczny, minimalistyczny, glamour itd. Już na samym początku warto określić klimat i kolorystykę pomieszczenia. Dobór właściwych ozdób i dodatków jest istotny dla nadania wnętrzu oryginalności i stylu. Zachowanie spójności jest możliwe dzięki nawiązaniu wyłącznie do jednej estetyki.

Styl powinien pasować do pozostałych pomieszczeń – wystrój łazienki powinien być naturalnym „przedłużeniem” stylistyki pozostałych pomieszczeń w domu. Właściwie dobrane dodatki mogą w tym doskonale pomóc. Obecnie rezygnuje się ze sterylnych białych wnętrz łazienki, wybierając kolory, wykorzystanie różnych faktur i materiałów. Łazienki poza rolą funkcjonalną nabrały również znaczenia estetycznego.

Mniej wnosi do pomieszczenia więcej – jest to myśl minimalizmu, jednak w przypadku urządzenia łazienki pasuje do każdej aranżacji. Tej zasady warto się trzymać zwłaszcza w małych łazienkach. Zaleca się wybrać kilka wyrazistych dodatków, które podkreślą charakter wnętrza, niż każdym elementem nawiązywać do wybranego stylu. Zbyt dużo ozdób łazienkowych wprowadza poczucie chaosu oraz przytłacza. A w kwestii praktycznej – dużo dodatków w łazience wymaga czasochłonnego i częstego sprzątania.

Użyteczność a dekoracje – sztuką jest umiejętne połączenie funkcjonalności z estetyką. Zaleca się dobierać dekoracyjne akcesoria (np. pojemniki na kosmetyki, oprawę lustra, dywaniki do łazienki), aby nie tylko dopełniały wystrój wnętrza, ale również spełniały określoną funkcję.

Oświetlenie, dywaniki do łazienki… Praktyczne i ozdobne dodatki

Akcesoria, pomimo iż przeważnie stanowią dopełnienie wystroju wnętrza, w kwestii funkcjonalności są równie istotne, jak pozostałe elementy wyposażenia. Ręczniki, dywaniki do łazienki, oświetlenie czy systemy przechowywania – przede wszystkim mają spełniać konkretną funkcję. Ich różnorodny design, bogactwo wzorów, kształtów i faktur nadają im również dekoracyjnego charakteru. Tak, więc akcesoriami, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas aranżacji łazienki, są:

  • oświetlenie – to nie tylko źródło światła, to także tworzenie atmosfery pomieszczenia. A dokładniej jego natężenie, barwa, nasilenie, jak i wygląd lamp, listew ledowych i świetlówek nadają łazience swoistego charakteru. Kinkiety, klosze, podłużne czy punktowe lampy, listwy świetlne czy plafony – sklepy z wyposażeniem oferują obecnie ogromny wybór oświetlenia łazienkowego. Tak, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Lustra – wraz z oświetleniem są jednym z centralnych obszarów łazienki, które w znacznej mierze nadają jej konkretny charakter. Już sama oryginalna rama lustra, jego wielkość i kształt nadają wnętrzu pożądanego nastroju.
  • Ręczniki, dywaniki do łazienki – ich faktura, kolorystyka oraz design nadają charakteru stonowanym i monochromatycznym łazienkom.
  • Systemy przechowywania – skrzynki, koszyki, pudełka oraz organizery na kosmetyki. Mimo iż cechują się przede wszystkim aspektem funkcjonalnym, to mogą pełnić istotną funkcję w aranżacji łazienki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *