Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Dlaczego warto zdecydować się na pracę w Czechach?

2 min read

Czechy nigdy nie były uznawane przez nas za szczególnie zachęcający rynek pracy. Ceny w Polsce idą w górę i może być potrzebna nieco lepsza praca Czechy to na pewno pomysł, który dobrze mieć na uwadze. Wielu z nas wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy.

Dlaczego tak rzadko kojarzymy Czechy z wyjazdem do pracy?

Istnieją sektory, między innymi medycyna, w jakich to pielęgniarki, ratownicy oraz lekarze słusznie spodziewają się, że czekają ich znacznie korzystniejsze warunki pracy i wynagradzania, niż na rodzimym rynku pracy. Ma to związek przede wszystkim z kwestią silniejszego wzrostu gospodarczego Czech, wyższego PKB per capita i oczywiście korzystniejszego dla nas prawa. Nieco inaczej wygląda tam także codzienna praca Czechy to państwo oceniane od dłuższego czasu z perspektywy Niemiec. Dlatego też w wielu różnych działaniach próbuje rzeczywiście powtarzać decyzje zachodnich sąsiadów – widać to szczególnie w regułach organizowania codziennej pracy, kulturze BHP oraz licznych skutecznych praktykach wobec pracowników. Zarobić też możemy tam znacznie więcej!

Jak zacząć poszukiwania?

Bez wątpienia dobrze zwrócić się do agencji pracy, jaka orientuje się w międzynarodowych przepisach. Stosunkowo wielu Polaków wypatruje pracy w granicach Czech bez cudzego wsparcia – taka sytuacja ogranicza ich jednak do jednostek, które publikują ogłoszenia w języku angielskim czy nawet polskim. W sytuacji tradycyjnych przedsiębiorstw jest to raczej rzadko spotykane, a bariera językowa pomimo tak wielu podobieństw brzmieniowych pozostaje nie bez znaczenia. Będzie to widoczne szczególnie wtedy, kiedy dyskutowane będzie to, jak ma wyglądać oraz jak ma być opłacana praca Czechy przyciągają nas do siebie niejednym i kooperują z wieloma agencjami pracy, które mogą pomóc nam w znalezieniu pracy marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *