Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Francuskie wakacje? Tych miejsc absolutnie nie możesz ominąć!

2 min read

Francja jest wspaniałym krajem, a oczekujące tu na nas atrakcje każdego z nas oczarują swym niewątpliwym pięknem. Sam Paryż intryguje swymi walorami, a przecież to dopiero początek! Francja oferuje znacznie więcej – niezliczone atrakcje spotkają nas nie tylko w Paryżu. Dokąd więc warto się wybrać?

Ten cudowny kraj to całe mnóstwo historycznych skarbów, z którymi możemy spotkać się nawet w najbardziej niespodziewanych miejscach. Większość turystów zachwycają nas doskonale zachowane zamki. Z ich mnogości słynie przede wszystkim dolina Loary. Dla wszystkich tych, którzy potrzebując nieco mocniejszych doznań, atrakcyjną alternatywą dla wypraw po kultowych grodach jest wędrówka po zamkach Katarów. Te obiekty również zachwycają wielu z nas, a ich ciekawa historia sprawia, że zwiedzenie może wiązać się z niezapomnianymi emocjami. Na miłośników zabytków sakralnych czeka z kolei słynny Szlak Katedr.

Oczywiście Francja urzeknie i takie osoby, dla których istotniejsze od reliktów przeszłości są wypoczynek i rekreacja. Miejsc, w których można spędzić wspaniałe wczasy, jest w obszarze Francji naprawdę bardzo wiele. Wspaniałe plaże czy kąpieliska to duma rejonu obejmowanego przez Lazurowe Wybrzeże. Saint-Tropez, Toulon oraz Cannes – to najsłynniejsze kurorty, dzięki którym w obszarze tej części francuskiego wybrzeża turystyka rozwija się doskonale. Warto wiedzieć, że wyjątkowe warunki do odpoczynku znajdziemy też na Korsyce i w Pirenejach.

Francja skutecznie przyciąga jednakże nie tylko turystów poszukujących wymarzonego miejsca wypoczynku – coraz częściej staje się przedmiotem zainteresowania również pracowników sezonowych. Zamierzając spędzić wakacje w nieco cieplejszym kraju, a dodatkowo coś na tym zyskać, zawsze możemy wybrać się na coraz słynniejsze winobranie Francja zarobki ponad przeciętne. Pracodawca zapewnia wiele stanowisk pracy dla różnego rodzaju pracowników: zbieraczy, taczkowych oraz wycinaczy. To znakomita alternatywa dla ludzi, którzy oczekują od letnich wyjazdów czegoś zupełnie innego niż wypoczynku w kurorcie, a do tego nie mogą pozwolić sobie na luksusowe wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *