Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Inspiracje zimowo-świąteczne, część pierwsza

2 min read

Inspiracje zimowo-świąteczne, część pierwsza

Święta to czas, kiedy chcemy by nasze domy wyglądały wyjątkowo i już od początku grudnia staramy się wprowadzić do nich świąteczny nastrój. Półki sklepowe wręcz uginają się w tym okresie od ozdób i dekoracji, ale prawda jest taka, że najwięcej satysfakcji przynoszą te, które wykonamy własnoręcznie. Samodzielnie można wykonać na przykład małą choinkę!

Na stożku

Choinka to chyba najpopularniejszy symbol świąt Bożego Narodzenia. Oprócz tej dużej, zielonej, pachnącej lasem można wykonać mniejsze choineczki, którymi udekorujemy na przykład świąteczny stół. Z czego? Właściwie ze wszystkiego! Mając do dyspozycji stożkowaty stelaż np. ze styropianu lub tektury można stworzyć niezwykłą choinkę ze zwykłych, ogólnodostępnych materiałów. Popularne są choinki z leśnych szyszek pomalowane farbą w sprayu i ozdobione malutkimi bombkami. Choinkę na stożkowym stelażu zrobić można z tasiemek, wstążek, papierowych kartek, koralików, sznurka, cukierków, a nawet makaronu.

Inne materiały

Nowoczesną choinkę można zrobić także z kawałka drutu zawiniętego równomiernie w kształt stożka. Możemy nawlec na niego rozmaite ozdoby lub przymocować je do już utworzonej formy. Popularne są też proste drewniane choinki z kawałków palet, które ozdobić można światełkami i lampkami, a nawet same światełka przymocowane do ściany na kształt trójkątnej choinki. Choinkę od podstaw można stworzyć także z papieru, tiulu, patyków, czy książek. Każdy materiał się sprawdzi jeśli jesteś wystarczająco kreatywny :-).

 

Zdjęcie: diychristmas.xyz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *