Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Jak dobrać idealny żyrandol do sypialni?

2 min read

Nasza sypialnia bez wątpienia powinna być miejscem, w jakim możemy zorganizować sobie warunki do zdrowego snu i codziennego wypoczynku – niezależnie od reszty mieszania. Istotną rolę odegra w tym przypadku oświetlenie. Jakim sposobem wybrać takie, które okaże się najbardziej efektywne?

Żyrandole do sypialni – oświetlenie „szyte” na miarę

Żyrandol jest raczej specyficznym typem oświetlenia. Większości z nas kojarzy się z lampą o sporych rozmiarach, rozgałęzioną, monumentalną, o którą może zdarzyć nam się zahaczyć, jeżeli jest zbyt nisko powieszona czy w niekorzystnym miejscu. Żyrandole do sypialni dobrze sprawdzają się w roli oświetlenie głównego, ale i nie można im odebrać atrakcyjności. Mimo że w salonach meblowych odnajdujemy takie przypominające klasyczne, szczególnie efektowne, ociekające wykwintem i komponujące się z wysokimi holami, w obecnych czasach nie jest wyzwaniem nabyć znacznie prostszy model i właściwą również dla malutkiej sypialni.

Nowy żyrandol – na co powinniśmy zwrócić uwagę

Nabywając żyrandole do sypialni, należy zastanowić się nad ich rozmiarami. To oświetlenie główne, które codziennie pozwala poradzić sobie ze sprzątaniem czy przeglądaniem ubrań w szafie. Pod kątem estetyki musi bez wątpienia odpowiadać naszemu dobremu smakowi i już zastosowanej aranżacji we wnętrzu. Najdrobniejsze detale, odcienie, określona stylistyka wywierają wpływ na atmosferę panującą w danym pokoju.

Mając już wybrany żyrandol do sypialni, trzeba również pomyśleć, gdzie konkretnie zostanie umieszczony. W przypadku gdy sypialnia jest standardowa, symetryczna, w kształcie prostokąta, zawieszenie w centrum będzie jedynym właściwym pomysłem. Przy większej ilości punktów oświetlenia albo nieforemnych pokojach, żyrandol należy umiejscowić nad łóżkiem, mając na uwadze podział na poszczególne strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *