Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Jak dobrać idealny żyrandol do sypialni?

2 min read

Nasza sypialnia bez wątpienia powinna być miejscem, w jakim możemy zorganizować sobie warunki do zdrowego snu i codziennego wypoczynku – niezależnie od reszty mieszania. Istotną rolę odegra w tym przypadku oświetlenie. Jakim sposobem wybrać takie, które okaże się najbardziej efektywne?

Żyrandole do sypialni – oświetlenie „szyte” na miarę

Żyrandol jest raczej specyficznym typem oświetlenia. Większości z nas kojarzy się z lampą o sporych rozmiarach, rozgałęzioną, monumentalną, o którą może zdarzyć nam się zahaczyć, jeżeli jest zbyt nisko powieszona czy w niekorzystnym miejscu. Żyrandole do sypialni dobrze sprawdzają się w roli oświetlenie głównego, ale i nie można im odebrać atrakcyjności. Mimo że w salonach meblowych odnajdujemy takie przypominające klasyczne, szczególnie efektowne, ociekające wykwintem i komponujące się z wysokimi holami, w obecnych czasach nie jest wyzwaniem nabyć znacznie prostszy model i właściwą również dla malutkiej sypialni.

Nowy żyrandol – na co powinniśmy zwrócić uwagę

Nabywając żyrandole do sypialni, należy zastanowić się nad ich rozmiarami. To oświetlenie główne, które codziennie pozwala poradzić sobie ze sprzątaniem czy przeglądaniem ubrań w szafie. Pod kątem estetyki musi bez wątpienia odpowiadać naszemu dobremu smakowi i już zastosowanej aranżacji we wnętrzu. Najdrobniejsze detale, odcienie, określona stylistyka wywierają wpływ na atmosferę panującą w danym pokoju.

Mając już wybrany żyrandol do sypialni, trzeba również pomyśleć, gdzie konkretnie zostanie umieszczony. W przypadku gdy sypialnia jest standardowa, symetryczna, w kształcie prostokąta, zawieszenie w centrum będzie jedynym właściwym pomysłem. Przy większej ilości punktów oświetlenia albo nieforemnych pokojach, żyrandol należy umiejscowić nad łóżkiem, mając na uwadze podział na poszczególne strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *