Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Jak wybrać dom na rynku wtórnym?

2 min read

Nie każdy ma możliwości aby zdecydować się na budowę domu. Wybranie domu nie z katalogu, a z rynku wtórnego jest często o wiele szybszą oraz co ważne mniej kosztowną procedurą. Gdy decydujemy się na zakup od poprzedniego właściciela trzeba nam jednak niezwykle dokładnie przyjrzeć się konstrukcji.

Częstokroć inwestujemy w dom oszczędności życia czy bierzemy ogromne kredyty żeby sobie pozwolić sobie na swój domek z ogrodem. Mieszkając w blokowisku marzymy o ogrodzie, gdzie postawić możemy grille, tarasy oraz domki narzędziowe. Nie korzystnie będzie jednakże wabić się własnym ogrodem, lecz skoncentrować się na stanie nieruchomości.

Montaż dachu jest pierwszą z najważniejszych inwestycji w trakcie budowy. Głównie kiedy bardzo zależy nam ażeby dach był trwały. Przed sfinalizowaniem zakupu uważnie sprawdźmy zwieńczenie budynku od wewnątrz domu czy nie są widoczne ślady po przeciekach. Idealnie oglądnąć budynek w ciągu opadów. Jeśli jednak nie jest to możliwe oświetlmy lampą styk dachu z powierzchnią ścian i odszukajmy czy też na pewno nie widać tam pamiątek po zawilgoceniach. Sprawdźmy też stan rynien.

Krzywy sufit czy sterczące elementy koniecznie powinny natychmiast wzbudzić wątpliwości u przyszłego właściciela. Kiedy sprzedający zapewnia, iż od wieku już w ten sposób się dzieje i nic złego się z domem nie zadziało do tej chwili, nie daje to pewności, iż przez dalsze kilkadziesiąt lat dalej taki stan się utrzyma. Dobrym sposobem przekonania się o stanie stopu są podskoki. Nawet w sytuacji gdy strop naprawdę przetrwa i nic się nie stanie, uginanie może spowodować kruszenie sufitów na niższych poziomach.

Przez otwory drzwiowe a ponad to jeszcze otwory okienne ucieka najwięcej ciepła. Powinno się zbadać czy okna są solidnie wstawione abyśmy nie podnosili większych kosztów w jesieni i zimie. Okna nie powinny być również nazbyt nieprzepuszczalne, gdyż taki stan może prowadzić nawet do zawilgocenia oraz zagrzybienia pomieszczeń w domu. Drzwi wejściowe koniecznie powinny być tymczasem bardzo uszczelnione. W przypadku gdy jednak oglądana nieruchomość jest odpowiedni a stolarka wymaga wymiany, winno się wytargować mniejszą cenę oraz okna zamienić już po transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *