Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Jak zabezpieczyć swój kabriolet przed jesiennymi ulewami?

2 min read
koch

Kabriolet to samochód, który umożliwia otwieranie dachu, dzięki czemu w trakcie jazdy czujesz wiatr we włosach i przyjemne promienie słońca opierające się na twarzy. Niestety wraz ze zbliżającymi się jesiennymi ulewami należy zapomnieć o dodatkowych wrażeniach i odpowiednio chronić samochód.

Co zrobić, żeby uniknąć uszkodzenia samochodu jesienią?

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu jesiennego, który charakteryzuje się dużymi ulewami i zimnymi nocami pamiętaj o konserwacji dachu. Marka Koch zapewnia doskonałej jakości produkty, które pozwalają unikać korozji i jednocześnie przyczyniają się do uzyskania bardzo korzystnych efektów. Materiał, który służy do wykonania dachu w kabriolecie, jest szczególnie podatny na pochłanianie zanieczyszczeń oraz wody. Dlatego przygotowanie do sezonu jesiennego zacznij od oczyszczenia całej powierzchni. Bardzo duże znaczenie odgrywa także zabezpieczenie tej części pojazdu przed nadmiernym nabieraniem wody. Napęczniały dach nie jest w stanie się otwierać, a w najgorszych wypadkach na skutek ciężaru dochodzi do uszkodzenia konstrukcji.

Do konserwacji wykorzystaj impregnat Koch, dzięki któremu na powierzchni pojawi się odporna warstwa odpowiadająca za ochronę materiału. Środek nie przepuszcza wody pod warunkiem, że preparat został właściwie dobranymi. Inne środki należy zastosować w przypadku winylu, a co innego przydaje się, kiedy czyszczeniu podlega poliester.

Uszczelki i pozostałe elementy samochodu

Produkty Koch można wykorzystywać również do ochrony uszczelek przed gromadzeniem nadmiernej ilości wody oraz przymarzania do nadwozia. W środkach zostaje wykorzystany silikon, dlatego nałóż go na klapę bagażnika, ramy szyb, drzwi oraz dach. Tak samo dobrze zadziała gliceryna oraz wazelina techniczna, jednak obie propozycje nieco się brudzą. Ochrona uszczelek nie zajmuje dużo czasu i przyczyni się do przedłużenia ich żywotności. Jeszcze zanim nadejdą jesienne ulewy, a później zimowe przymrozki sprawdź stan techniczny mechanizmu odpowiadającego za otwieranie dachu. Uzupełnij płyn hydrauliczny i nasmaruj porządnie wszystkie części, które się ruszają. Jeśli pominiesz tę czynność po kilku miesiącach zastoju, mogą sprawiać spore trudności. Nawet kiedy nie używasz otwieranego dachu w kabriolecie, otwieraj go przynajmniej raz w miesiącu. W taki sposób skontrolujesz jego pracę i jednocześnie rozruszasz mechanizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *