Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Inspiracje wigilijne?

3 min read

Inspiracje wigilijne?

 

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, zupełnie inny od całej reszty roku. A jeszcze bardziej wyjątkowy jest poprzedzający je dzień, czyli wigilia. W wigilię wszyscy są jakby odmienieni, nikt nie myśli już o pracy, o codzienności. Głowę zaprzątają nam przygotowania, pakowanie prezentów, przystrajanie domów… Jakie 10 słów najlepiej opisywałoby wigilię?

  1. Rodzina – wigilia Bożego Narodzenia to dzień, który celebrujemy w gronie najbliższych nam osób. To bliskość tych, których kochamy sprawia, że jest to tak wyjątkowy, niesamowity czas. Właśnie dlatego powinniśmy pamiętać o wszystkich samotnych osobach z naszego otoczenia, odwiedzić je, obdarować drobnymi upominkami, czy zaprosić na wieczerzę. Ten miły, prosty gest może oznaczać dla kogoś naprawdę dużo.
  2. Ciepło – ciepło rodzinnego domu, ciepło goszczące w naszych sercach… To banalne, iście marketingowe hasła, które w okresie świątecznym święcą triumfy. Ale coś w tym jest. Ten dzień naprawdę posiada aurę niezwykłego, kojącego ciepła.
  3. Prezenty – najczęściej wybór prezentów dla bliskich spędza nam sen z powiek długo przed wigilią. Rozpaczliwie szukamy tej jednej, jedynej rzeczy która uszczęśliwi ukochaną osobę. Bieganie po centrach handlowych, przebijanie się przez tłumy ludzi, godziny spędzone na szukaniu, wybieraniu, porównywaniu… ale czym jest to wszystko przy tym blasku, który widzimy w oczach obdarowywanego po zdarciu ozdobnego papieru…
  4. Wieczerza – bardzo wyjątkowy posiłek złożony z 12 ciężkostrawnych, ale przepysznych dań, których musimy próbować jedna po drugiej pod każącym spojrzeniem babci. Poprzedzona oczywiście godzinami spędzonymi w kuchni. Jak dla mnie – jeden z bardziej wyjątkowych i piękniejszych momentów w roku.
  5. Dekoracje – chociaż wiszą wszędzie już od początku listopada, dopiero w ten wyjątkowy dzień nabierają sensu.
  6. Dzieci – to dzięki nim wspólne otwieranie prezentów jest nie lada przeżyciem. Czy z piskiem zachwytu, czy jękiem zawodu, dzieciaki nadają wigilii niepowtarzalności i sprawiają, że ten jeden dzień jesteśmy w stanie pamiętać przez dziesiątki lat.
  7. Choinka – najpopularniejszy symbol świąt. Plastikowa albo żywa – jest chyba w każdym domu. To przystrojone drzewko zdobi nasze domy i wzbudza wiele emocji. Szczególnie gdy w tym domu są dzieci i zwierzęta. Jest ktoś, kto nigdy nie sprzątał z podłogi potłuczonych bombek?
  8. Pomoc – w święta otwierają się serca wielu ludzi. W tym właśnie okresie masowo obdarowywane są domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, czy schroniska dla zwierząt. Ludzie przekazują datki i potrzebne przedmioty, by czuć, że zrobili coś, żeby ten dzień nawet dla nieszczęśliwych i opuszczonych był piękny i wyjątkowy.
  9. Kolędy – słyszymy je w sklepach, w radio, w telewizji, a później rozbrzmiewają w naszych domach. Każdego roku wspólne śpiewanie kolęd wzrusza tak samo.
  10. Kevin 🙂 – ten sympatyczny, rezolutny chłopiec broni swojego domu każdego roku. Traktujemy go niemalże jak członka rodziny. Podobno pół świata śmieje się z Polaków, którzy nie wyobrażają sobie wigilii bez seansu „Kevina samego w domu”. Ale kiedy my tak lubimy…

 

 

Zdjęcie: flickr.com/photos/[email protected]/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *