Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Kiedy nie możesz holować samochodu?

2 min read

Od czasu do czasu zdarzą nam się kłopoty na trasie i musimy bezwzględnie wezwać pomoc. Zazwyczaj pytamy o odholowanie auta, jednak nie zawsze istnieje możliwość by odholować swój pojazd. Nieraz jest to nielegalne lub po prostu szkodliwe.

Po 1 – samochodu nie powinno się w żaden sposób holować, podczas gdy ma niesprawne hamulce. Taki pojazd działa poza kontrolą i przez to nie zatrzyma się póki nie zatrzyma się na przeszkodzie. Holowanie auta bez sprawnych hamulców w najlepszym wypadku zakończy się rozbiciem auta, a najpewniej 2 – tylnej części wozu przyciągającego a także maski auta ciągniętego, a w najgorszym razie gdy szybkość będzie wyższa niż dopuszczalna może skończyć się nawet poważnym wypadkiem. Przy wykluczającej holowanie wadzie najlepiej wezwać na pomoc fachowców, w przypadku gdy posiadamy przy sobie telefon komórkowy z dostępem do internetu a nie mamy żadnych tego typu znajomości wystarczy tylko wpisać w przeglądarkę hasło „pomoc drogowa Łódź” i wyszukać rzetelną firmę, która nam pomoże rozwikłać nasz problem na drodze.

Analogicznie, kiedy pojazd ma zepsuty układ kierowniczy, co oznacza, że koła nie działają prawidłowo Jesteśmy wtedy pozbawieni nad pojazdem, a nasze auto dąży przez cały czas w jedną stronę. Tak uszkodzonego samochodu po prostu nie da się przeciągać.

Wiele osób boi się poddawać holowaniu auto w automacie jednakże wiele takich pojazdów jest prawidłowo przygotowana do usługi holowania. Jedyna rzecz, o jakiej należy pamiętać to ustawienie biegu neutralnego. Bezsprzecznie niezwykle ważną kwestią jest utrzymanie szybkości mniejszej aniżeli trzydzieści kilometrów na godzinę, gdyż przy szybkości wyższej, siła dostarczana na koła pojazdu może być na tyle wielka, że przekładnia nie wytrzyma a skrzynia się zetrze.

Przy holowaniu wpada pamiętać o tym, że trzeba dysponować odpowiednim wyposażeniem czyli hakami. Samochód przyciągany musi mieć taki hak holowniczy na przodzie a holujący na tyle zapinanie liny holowniczej w jakiekolwiek inne, nieprzystosowane do takiej czynności punkty może skończyć się źle -chociażby- można uszkodzić pojazd, ewentualnie doprowadzić do tragicznego w efektach wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *