Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Klimatyczne grzanie – kominki i biokominki

2 min read
Kominki na biopaliwo

Nowoczesny kominek z wdudowanym płaszczem wodnym, to często uznawane za ekologiczne źródło ciepła w naszych czasach. Warto wiedzieć jak sprawnie go wykorzystywać aby użyć jego ponad przeciętny potencjał bez niepotrzebnych strat.

Stosowanym paliwem bez wątpienia jest drewno kominkowe sezonowane. Wytwórcy promują sezonowanie co najmniej dwa lata zresztą korzystając z kominka sami ustalicie, że sezonowane drewno pali nam się znacząco lepiej. Jeżeli idzie o palenie w kominku to doskonale sprawdza nam się taktyka rozpalania od góry. Możecie również zapalać starą metodą a więc na zasadzie wzniecania minimalnego ogniska w kominku i dodawanie co pewien czas lecz jest to technologia bardziej długotrwała.
Oprócz używania kominka należy zadbać o jego konserwację. Co jakiś czas powinniśmy umyć przednią szybę najlepiej przy użyciu specjalistycznych preparatów. Omawiany środek kupimy w supermarketach za kilkanaście złotych. Należy spryskać nim szybę odczekać sekundę i wyczyścić szybę zwykłą szmatką. Myśląc o czystości powinniśmy dodatkowo systematycznie opróżniać kominek z nadmiaru popiołu. Prace owe ułatwią nam komplety kominkowe.

Nowym pomysłem na generowanie ekologicznego ciepła w lokalu jest dla przykładku biokominek. Jest to nowoczesna technologia, która bez wątpienia jest pożyteczna i efektowna. Kominki na biopaliwo mają niestandardową formę, a napędzane są jak trzon nazwy wskazuje biopaliwem. Kupisz również małe modele a także wiele z spośród nich możecie przenosić w dowolne miejsce komponując niepowtarzalny nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *