Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Kryształowe żyrandole do sypialni, salonu i kuchni

3 min read

Wiele osób, które skończyło wykańczać swoje mieszkania i domy, czeka tylko na to, aby się wprowadzić. W związku z tym robią wszystko, co najpilniejsze, a resztę zostawiają sobie na później. Efekt jest taki, iż nawet po kilku latach mieszkają z żarówką powieszoną na drucie, bo zapał do urządzania i poszukiwania odpowiednich lamp już minął. Chcąc odświeżyć swój zapał, warto przyjrzeć się nieco bliżej takim lampom sufitowym, jakimi są żyrandole kryształowe.

Żyrandole kryształowe – do jakiego stylu pasują?

Z początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, które z pewnością intryguje wielu poszukiwaczy wymarzonego oświetlenia, a więc – do jakiego stylu pasują żyrandole kryształowe. Oczywiście może wydawać się, że są one przeznaczone do wnętrz w stylu klasycznym, z których historycznie się wywodzą. Jednak nie oznacza to, że jedynie w pałacowych wnętrzach będą one dobrze się prezentować.

Co prawda, we wnętrzach w stylu francuskim, stylu retro czy klasycznym, żyrandole kryształowe prezentują się zawsze doskonale. Świetnie sprawdzą się jednak także w stylu glamour, w którym wszelkie błyskotki i świecidełka są niezwykle pożądane. Wpisują się również w styl vintage, pozwalający z sukcesem łączyć przedmioty pochodzące z różnych epok i stylów. Kryształowe żyrandole w wydaniu nieco nowocześniejszym są cudownym dodatkiem do wnętrz w stylu New York Classic oraz nowoczesnych. Wiele jest zależne od formy, ponieważ jak się okazuje, nawet nowoczesny żyrandol może być żyrandolem kryształowym.

Jakie żyrandole wybrać do salonu?

W związku z faktem, iż kryształowe żyrandole pasują do wnętrz w wielu stylach, czas zastanowić się, jaki model idealnie będzie pasował do salonu. Na pewno, poza stylem wnętrza, należy uwzględnić jego rozmiar. Inną wielkość będzie miał żyrandol w bloku z wielkiej płyty, a inną w dużym pomieszczeniu w starej kamienicy. Chodzi tu nie tylko o jego długość, ale i średnicę. Zbyt duży może przytłaczać i tak niewielkie wnętrze, a zbyt mały będzie wyglądał zabawnie.

W trakcie wyboru warto mieć na uwadze nie tylko ich długość, ale również rozmiar. Jeśli będą na środku pomieszczenia, a pod nimi będzie miała miejsce komunikacja, to nie mogą one być zbyt długie, ponieważ będą przeszkadzać wyższym członkom rodziny. Mogą być dłuższe jedynie wtedy, kiedy będą zawieszone nad stołem lub stolikiem kawowym, a więc ryzyko zahaczenia o nie głową będzie zredukowane do minimum.

Zakładając jednak, iż salon jest największym pomieszczeniem w domu, można przyjąć, iż w tym pomieszczeniu będą dobrze wyglądały duże stylowe żyrandole. W wersji klasycznej mogą mieć kilka ramion, na których będą wisieć kryształy. W wersji nowocześniejszej idealnie będą wyglądać duże formy o designerskim kształcie.

Czy sypialnia jest dobrym miejscem na żyrandol?

Nowoczesne trendy ukazują, iż kryształowe żyrandole znajdują swoje miejsce nie tylko w salonie. Miłośnicy glamour i New York Style z powodzeniem pokazują, że żyrandol będzie doskonale wyglądał również w sypialni. Dzięki niemu pomieszczenie to przestanie być nijakim miejscem do spania, a stanie się stylowym pomieszczeniem, w którym będzie panował przyjemny nastrój.

Właściwie dobrany umożliwi wieczorem stworzyć unikalny klimat dzięki odbijającym światło kryształom. Rano obudzi, rozpraszając i odbijając słoneczny blask. Wieczorem natomiast ukołysze do snu, dzięki połyskującemu subtelnie odbitemu od żarówki światłu. Ruchome punkciki na ścianach, które przypominają połyskującą tafle wody, przywołają miłe wakacyjne wspomnienia.

Żyrandol do kuchni – czy jest to dobre rozwiązanie?

Do niedawna wiele osób uważało, że kuchnia nie jest miejscem na żyrandol. I faktycznie, przyglądając się wnętrzu w stylu skandynawskim, można zauważyć, iż w kuchniach dominuje oświetlenie funkcjonalne, którego dekoracja funkcja wcale nie wysuwa się na pierwszy plan. Nie każda kuchnia jest urządzona po skandynawsku, w związku z czym żyrandol w kuch i nie jest czymś niespotykanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *