Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Leczenie endometriozy – czy skalpel to jedyne rozwiązanie?

3 min read

Endometrioza jest odchyleniem wpływającym na narządy płciowe pań, w wyniku którego śluzówka, która chroni środek macicy – rozrasta poza nią. Zazwyczaj  w tkance wyścielającej pozostałe narządy rodne kobiety. W najgorszych przypadkach może pojawiać się poza narządami rodnymi.

 Wędrująca śluzówka macicy symptomy

Najczęściej spotykanym symptomem choroby jest ból miednicy, przeważnie podczas menstruacji. Endometrioza przyczyny Zamiast dokuczliwych skurczów takich które doświadcza wiele pań w dniach miesiączki, osoby które leczą się na schorzenie nagminnie odczuwają uporczywy ból, który może być niełatwy do zniwelowania.

Towarzyszące objawy to:

    ból w czasie współżycia
    dyskomfort przy oddawaniu moczu
    trudne do opanowania krwawienie w czasie menstruacji
    biegunka
    zaparcie
    wzdęcia
    przemęczenie

Łagodzenie symptomów jest kluczowe dla kobiet, które żyją ze schorzeniem, szczególnie jeśli leczenie gruczolistości macicy nie zostało jeszcze opracowane. Jednak należy pamiętać o tym, że istnieje wiele dobrze znanych środków, które można praktykować, aby skutecznie zniwelować objawy.

Wędrująca śluzówka macicy metody bezinwazyjne

Kiedy szukasz sposobu aby uśmierzyć ból ciepło będzie jedną z sprawdzonych domowych kuracji, której możesz użyć. Ciepło jest w stanie rozluźnić mięśnie miednicy, co jest ważne kiedy próbujesz wyeliminować skurcze i dolegliwości bólowe. Możesz uciec się do stosowania z gorących kąpieli, termoforów oraz poduszek grzewczych, aby dobrze leczyć skurcze.

Substancje przeciwzapalne które są powszechnie dostępne to warta rozważenia metoda. Niewymagające recepty nie zawierające sterydów farmaceutyki przeciwzapalne mają potencjał aby osiągnąć upragnioną ulgę w dokuczliwych skurczach wywołanych endometriozą. Środki te zawierają:

    ibuprofen
    naproksen.

Upewnij się, że przyjmujesz je z jedzeniem lub piciem, aby zapobiec niestrawności i owrzodzeniom, a ponadto nie przyjmuj ich przez dłuższy okres czasu niż tydzień.

Wspomagającą wariacją wydaje się być olejek rycynowy, który jest aplikowany od stuleci w leczeniu endometriozy. Może być wartościowy przy pierwszych objawach, przy pierwszych skurczach, aby głównie po to aby pozbyć się nadmiaru tkanek. Należy pamiętać, aby wyżej wymieniona metoda była uskuteczniana wyłącznie przed okresem, a nie w trakcie. Olej rycynowy należy wsmarowywać bezpośrednio na brzuchu, ale jeśli niepokoi Cię wspomniane schorzenie i jej wpływ na rozwój ciąży – przegadaj problem ze swoim lekarzem. Możesz również wymieszać go z kilkoma kroplami rozluźniającego olejku eterycznego, np. lawendą, aby wspomóc mięśnie miednicy i zastosować go w formie ciepłego kompresu, ułożonego bezpośrednio na brzuchu.

Kolejna alternatywa to kurkuma, posiadająca silne właściwości przeciwzapalne, które zdają się być pomocne dla kobiet uskarżających się na oznaki opisywanej choroby. Może być także używana do długotrwałego leczenia endometriozy, bowiem niektóre badania wskazują, że kryje ona predyspozycję hamowania postępów cytowanej przypadłości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *