Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Letnich domków czas

2 min read

Domki wykonane z drewna coraz częściej są brane pod uwagę przez działkowiczów, którzy stawiają wysoko odpoczynek i intymność, o jakich mogliby zapomnieć, mieszkając w dzielonym mieszkaniu. Podobna inwestycja z pewnością im się opłaci.

Nie wszyscy wiemy, że na domki z drewna, niezwiązane z podłożem, nie potrzebujemy zezwolenia – rozwiązuje to sporo problemów. Właśnie dlatego wielu działkowiczów kupuje mobilne domki – na kółkach czy bloczkach. Inna, równie istotna kwestia, to wyposażenie – powinniśmy sprawdzić, czy w cenę wliczona jest na przykład impregnacja, umeblowanie, ocieplenie, sprzęt itd. W tradycyjnych domach drewnianych umieszczonych na bloczkach zazwyczaj musimy pogodzić się z ich brakiem.

Domki drewniane miejscowe, fundamentowane, są trudniejsze w utrzymaniu i w każdym przypadku będą wymagać pozwolenia na budowę. Znacznie łatwiej jest jednak przygotować się wówczas do zimy, uruchomić ogrzewanie itd. Ścianki muszą być wystarczająco grube, dobrze zaizolowane zaopatrzone w wentylację oraz spełniające szereg wymagań pokrycie dachowe. Wysoce wskazane jest również, by podłoga została wyizolowana od gruntu. Oczywiście możemy też pomieszkiwać w domku wyłącznie latem. Zwolni nas to z problemu zadbania o ogrzewanie – wystarczy zaopatrzyć go w szerokie okna i estetyczną elewację. Do konstrukcji takich mini chatek zużywa się zazwyczaj tanie drewno: sosnę, świerk lub modrzewie.

Co tak naprawdę powinno zwrócić naszą uwagę? Wyjątkowo ważnym punktem domu z drewna jest jego taras. Zapewne każdy, kto planuje długo wyczekiwany wyjazd, marzy o tym, by spędzić jak najwięcej czasu na zewnątrz. Zdecydowanie najlepiej, aby otaczał domek z 2 stron lub na całym obwodzie – tego typu rozwiązanie zawsze umożliwiałoby wybór słonecznego miejsca – niezależnie od usytuowania domku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *