Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Na co zważać dobierając wózek inwalidzki?

2 min read

Ogromna gama pojazdów dla inwalidów powoduje, że ich zakup nie jest tak nieskomplikowany, jak mogłoby się wydawać. Wpływa na to też fakt, że osoby, które z niesprawnością walczą nagle, wobec zdarzenia drogowego bądź dolegliwości chorobowej, mają trudności z używaniem pojazdu dla inwalidów. Jakim sposobem go dobierać?

Nieistotnie czy są brane pod uwagę elektryczne wózki inwalidzkie, bądź też zwyczajne, osoba, która będzie korzystać z konkretnego typu, musi być zapewniona, co do intencji jego stosowania. Ci, którzy od zawsze walczą z niesprawnością, przywyknęli już do takiego sposobu przemieszczania się, jednakże raptowna rewolucja w życiu sprowokowana kolizją lub postępującym schorzeniem, to już spory szok. Wizja poruszania się na wózku inwalidzkim jest trudna do rozgryzienia. Zadaniem rodziny, ale i specjalistów, jest pomoc w tym zakresie i uzmysłowienie, że chociażby nowoczesne i niebywale użyteczne elektryczne wózki inwalidzkie, stają się oknem na świat kalekich ludzi. Wybór powinien być tym samym odpowiedzialny i przeprowadzany wolno, nie raptownie.

Decydujące kwestie

Wózek inwalidzki ma wspierać codzienne działanie. Jego rolą jest pomoc w oswobadzaniu się, uzyskaniu znaczniejszej łatwości poruszania, nie tylko pośród domowych przestrzeni. Zarówno elektryczne wózki inwalidzkie, jak także pospolite, powszechne, powinny być odpowiednie do wysokości i wagi konkretnej osoby.

Nadto okazałe siedziska nie oferują komfortu, a zakup tych za niedużych kończy się z reguły tworzeniem się odparzeń. Kolejno trzeba mieć na uwadze oparcie, które nie może być za duże, bo przysporzy trudności w kierowaniu pojazdem. Opłacając wózek inwalidzki warto szczególnie brać pod uwagę, takie kwestie, jak regulacja zagłówka i podnóżka lub podłokietników, jak także różne uzupełniające części oprzyrządowania wózka, niezmiernie poprawiające wygodę jego użytkowania.

Jedynie dobrze dopasowany do kryteriów konkretnego użytkownika pojazd dla osób niepełnosprawnych może oferować niewątpliwą zwinność, zapewniając łatwiejsze dopasowanie się do obecnej perspektywy życiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *