Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Naucz się wreszcie angielskiego i walcz o pracę

2 min read

Zdolność posługiwania się popularnym językiem innym niż ojczysty bez wątpienia jest bardzo przydatna w bardzo bardzo wielu funkcjach – i to zdecydowanie nie tylko w tych, których prowadzenie łączy nam się z rozwijaniem stałych zewnętrznych kontaktów. Zdecydowanie bez umiejętności języka angielskiego trudno wyobrażać sobie pracę w zajeździe, w światowej spółce, w części referatów i knajpie, kin, teatrów, a nawet w policji.

Wymogi rekrutacji

Nic więc niezwykłego, iż jeszcze więcej zakładów buduje przed potencjalnymi kandydatami do roboty warunek posługiwania się minimum jednym dodatkowym językiem. Z zasady jest to angielski, uważany na całym świecie jako język uniwersalny, którego znajomość w mojej ocenie jest nierzadko istotnym warunkiem aplikowania na określone stanowisko. Zatem również pracownicy HR upominają, ażeby nie przeceniać swego poziomu znajomości języka, albowiem na rozmowach o pracę wykonywana zazwyczaj jest w nim mała dyskusja.
W części przypadków wystarczy zrozumiała znajomość „wyspiarskiego” aby potrafić bez problemów obsłużyć zagranicznego klienta. Wybrane spółki domagają się natomiast biegłej umiejętności posługiwania się językiem obcym dotyczy się to wyjątkowo tychże obszarów, jakie na co dzień mają do współpracy z nabywcami albo papierologią w obcym języku, współpracują z zagranicznymi wspólnikami albo trzymają w swym kręgu osoby wychodzące zza granicy.

Gdzie się podszkolić?

Nauka języka raczej nie jest tematem dla początkujących głów, ale cóż zrobić ze starymi, którzy nie uczyli się go w liceum lub po długim czasie zapomniały choćby podstawy? Wyjściem mogą być kursy językow doszkalające, dzięki nim możesz od nowa wyuczyć się nieznanego języka, np. angielskiego przypomnieć sobie jego znajomość a także wskoczyć w wysoce fachowy poziom. Zapisując w wyszukiwarce internetowej język angielski Bielsko-Biała, Koszalin lub Stolica będziemy mieć do dyspozycji bardzo wiele szkół a także niemało zakresów tej znajomości: od początkowego, kierowanego zwykle do pełnych laików, poprzez przeciętnie zaawansowany, dedykowany głównie dla osób, które zamierzają sobie zaledwie reaktywować jego znajomość, w końcu po zaawansowany (kompetentny), czyli doszkalający.
Wybrane szkoły sprzedają również kursy zawodowe dedykowane dla tych konkretnych grup klientów, na przykład prokuratorów, lekarzy, pielęgniarek, ludzi zarabiających między innymi w wszechstronnie znanym handlu lub do… kucharzy. Atutami charakterystycznymi prezentowanych zajęć są: podwyższony nacisk na określone słowa związane z branżą i realizowanie programu przez native speakerów, którzy znają ją od podszewki i są w stanie wejść na ćwiczeniach koloryt zbliżony do tego, z którym uczniowie zetkną się w naturalnych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *