Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Projektowanie kuchni – o czym należy pamiętać?

2 min read

Kuchnia to serce całego domu. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze spotkania mają miejsce właśnie w tym pomieszczeniu. Jednocześnie musi ono być maksymalnie funkcjonalne – w końcu to tutaj przygotowujemy wszystkie posiłki, a często także kuchnia pełni funkcję jadalni.

Im więcej blatów, tym lepiej

Blatów w kuchni nigdy nie jest za mało. Zazwyczaj brakuje nam bowiem miejsca przy przygotowywaniu posiłków, a to wprawia nas w zdenerwowanie. Jeśli zapewnimy sobie odpowiednio dużą powierzchnię, nie powinniśmy mieć z tym problemu. Warto zastanowić się nad zamontowaniem w kuchni wyspy – jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne i coraz bardziej na czasie.

Zlew i zmywarka

W każdej kuchni niezbędnym elementem jest oczywiście zlewozmywak. Jeśli możemy sobie pozwolić również na zmywarkę, to jest to bardzo polecana opcja. Dzięki niej nie będziemy spędzać długich godzin przy zmywaniu. Jest to ważne szczególnie w domach, w których mieszka wiele osób. Ważne jest, aby zlew nie znajdował się bezpośrednio przy ścianie. Będzie to niewygodne dla osoby z niego korzystającej, a ponadto może dojść do zachlapania ściany.

Kuchenka i piekarnik

Najczęściej te dwa elementy są ze sobą połączone. Jeśli nie, to warto umieścić piekarnik nie na dole, a na wysokości głowy. Dzięki temu wyeliminujemy problem schylania się, co jest niewygodne, szczególnie kiedy mamy za zadanie wyjąć z piekarnika ciężkie, gorące danie. Optymalnie kuchenka powinna składać się z czterech palników. Niejednokrotnie przecież gotując jakąś potrawę, robimy to „na kilka garnków”.

Nasłonecznienie i oświetlenie

Warto zadbać, by nasza kuchnia była odpowiednio nasłoneczniona. Nie montujmy w oknach firanek i zasłonek – w kuchni będą one niepraktyczne. Oświetlenie również powinno być przemyślane. Często zastanawiamy się, czy żyrandole do kuchni są dobrym rozwiązaniem.  Będą one odpowiednią opcją w kuchniach wysokich. W niskich pomieszczeniach będą przytłaczające. Żyrandole do kuchni znajdziemy w każdym sklepie z oświetleniem – czy to stacjonarnym, czy internetowym. Można pokusić się o ciekawe ich wzory – będą wtedy designerskim dodatkiem do wnętrza. Szczególnie popularne stają się dziś żyrandole do kuchni wykonane z drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *