Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

System BMS – czego możemy się po im spodziewać?

2 min read

Modernen Eigenheim mit Smart Home Technologie kann über Touchscreen Tablet bedient werden

System BMS jest to system zarządzania  budynkiem. Spotykamy się z nim zazwyczaj w tzw. domu inteligentnym. Jakie korzyści czerpie właściciel budynku z posiadania tego systemu? Czym możemy zarządzać? Dla kogo powyższy system jest odpowiedni.

Zadaniem systemu BMS jest integrowanie czynności instalacji występujących w budynku. W znaczny sposób ułatwia to zarządzanie obiektem w celu zapewnienia ergonomicznego i bezpiecznego funkcjonowania wszystkich systemów, a także zapewnia wygodę i przyjemność korzystania z domu. Największą zaletą systemu BMS jest to, że wszystkie czynności można wykonać przebywając poza domem. System ten  kontroluje pracę poszczególnych urządzeń, alarmuje gdy pojawią się problemy lub awarie. Obsługa systemu jest prosta i intuicyjna. Prosty interfejs graficzny pozwala na sprawny podgląd parametrów pracy oraz ewentualną zmianę nastawionych parametrów.

Czym zarządza system BMS?

System BMS składa się z dwóch podsystemów: zasilania i sterowania energią elektryczną oraz podsystem sterowania komfortem. Pierwszy podsystem zajmuje się jak sama nazwa wskazuje wszystkim co związane jest z energią elektryczną, czyli zabezpieczeniami i rozdzieleniem elektrycznym, instalacjami pomiarowymi, sterowaniem i monitorowaniem zadań, okablowaniem instalacji zasilających, instalacjami oświetleniowymi, urządzeniami i układami zasilania awaryjnego, transportem pionowym i poziomym.

Podsystem sterowania komfortem zajmuje się sterowaniem klimatyzacją, wentylacją, ogrzewaniem, oświetleniem, nagłośnieniem, systemami parkingowymi, obsługą urządzeń audio-video i systemem pogodowym.

Dla kogo?

Rozwiązania systemu BMS przeznaczone są w pierwszej kolejności do dużych obiektów takich jak biurowce, hotele, centra handlowe czy osiedla mieszkaniowe. Coraz częściej jednak możemy spotkać się z zastosowaniem tego systemu w domach prywatnych. System BMS jest ceniony przede wszystkim za możliwość zarządzania domem na odległość, optymalizację kosztów eksploatacyjnych np. włączenie ogrzewania godzinę przed przyjazdem do domu, zwiększenie bezpieczeństwa np. zapalenie światła w domu i zasunięcie dodatkowych zamków po wykryciu ruchu przy domu podczas nieobecności właścicieli.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *