Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Najlepsza zabawka dla niemowlaka, czyli jak uszczęśliwić maluszka

2 min read

Najlepsza zabawka dla niemowlaka, czyli jak uszczęśliwić maluszka

Wiadomo, że zabawki nie tylko bawią i pozwalają zająć czas, ale też uczą i wspomagają rozwój psychoruchowy dziecka. Jakie zabawki wybierać od pierwszych dni życia dziecka?

1 miesiąc

Maluszki w pierwszym miesiącu życia głównie jedzą i śpią ale również wnikliwie obserwują otoczenie. Jednak są w stanie zobaczyć wyraźnie tylko przedmioty w polu widzenia 20-30 centymetrów i rozróżnia kolory, które ze sobą kontrastują (czarny i biały). Przy jego łóżeczku można umieścić na przykład balonik w kontrastującym kolorze, którym będziemy lekko poruszać, by dziecko wodziło za nim wzrokiem.

2 miesiąc

Dziecko dwumiesięczne widzi znacznie więcej niż noworodek, zwraca szczególną uwagę na poruszające się przedmioty i wyłapuje z otoczenia coraz więcej dźwięków. Dobrą zabawką dla takiego maluszka będzie karuzela nad łóżeczko, która będzie się poruszała i wydawała delikatne, uspokajające dźwięki.

3 miesiąc

Maluszek jeszcze nie jest w stanie samodzielnie sięgnąć po zabawkę, ale włożona w jego rączkę grzechotka na pewno go zainteresuje. Dziecko odkryje, że ma władzę nad przedmiotami, może nimi poruszać i samodzielnie wydobywać z nich dźwięki.

4-6 miesiąc

Dla prawie półrocznego dziecka, które coraz bardziej interesuje się swoim ciałem, zaczyna obracać się na brzuszek i pełzać, będzie mata edukacyjna. Pobudza ona rozwój i kreatywność maluszka przez mnogość kolorów, kształtów i faktur. Zabawki dla 4-6 miesięcznego dziecka powinny być duże (by uniemożliwić połknięcie), łatwe w utrzymaniu w czystości i zrobione z nietoksycznych, trwałych materiałów.

 

Zdjęcie: smyk.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *