Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Zakup domku holenderskiego

2 min read

Polacy coraz chętniej decydują się na zakup własnej działki rekreacyjnej. Niezależnie czy są to działki zlokalizowane poza miastem, w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miejsca zamieszkania, czy dalej, na przykład w miejscowościach wypoczynkowych nad jeziorem, nad morzem lub w górach, na każdej działce powinien znaleźć się domek, w którym można będzie nocować, odpoczywać, miło spędzać czas, czy przechowywać niezbędne rzeczy. Dobrą opcją by zapewnić sobie lokum na działce są domki holenderskie. Czym kierować się przy ich zakupie?

Jeśli zdecydujemy się na zakup nowego domku nie musimy martwić się wadami i awaryjnością, ponieważ na każdy zakupiony domek dostajemy gwarancję. Wystarczy wybrać odpowiedni model kierując się przy tym potrzebami naszej rodziny. Trzeba zastanowić się ile osób będzie zazwyczaj nocowało w domku holenderskim, ilu oddzielnych pomieszczeń potrzebujemy i jakie wyposażenie dodatkowe powinno posiadać nasze działkowe lokum. Warto pomyśleć też o tym, czy nie byłoby warto pomyśleć, czy nie chcemy spędzać czasu na działce również jesienią lub w zimie. Domki holenderskie całoroczne sprawdzają się bardzo dobrze, dzięki ociepleniu i zastosowaniu specjalnego ogrzewania mamy gwarancję, że wewnątrz będzie panowała optymalna temperatura.

Jeśli kupujemy domek używany musimy bardzo dokładnie go obejrzeć, by sprawdzić, czy nie ma żadnych ukrytych wad i usterek. Bardzo ważna jest rama budynku, która utrzymuje całą jego konstrukcję. Należy upewnić się czy nie ma niej śladów korozji, zużycia, przegnić, czy widocznych miejsc, które były już naprawiane. Wewnątrz należy szukać śladów wilgoci, jakichkolwiek szczelin, czy pęknięć, a także śladów zagrzybienia. Należy dokładnie obejrzeć tapicerkę – czy nie ma na niej uporczywych, trudnych do usunięcia plam lub przetarć. Ważne jest też sprawdzenie szczelności dachu i wszystkich zamontowanych instalacji. Pozdrowienia dla Klaja.pl

Zdjęcie: holendry.com.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *