Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Czym jest koncentrator tlenu?

2 min read

Koncentratory tlenu to z pewnością dowód rozwoju dzisiejszej medycyny, jaki wielu z nas mogło oglądać. Pamiętacie kolosalne butle, jakie były przy łóżkach w szpitalach? Teraz już ich nie ujrzymy, ponieważ zostały zastąpione właśnie przez koncentrator tlenu, czyli zminimalizowane fabryki powietrza.

Głównym zadaniem tego urządzenia jest podanie choremu powietrza o wysokim stężeniu tlenu. Dzieje się tak dzięki temu, że urządzenie oczyszcza powietrze z nadmiernej zawartości azotu, a w efekcie możemy uzyskać powietrze ze stężeniem tlenu o wartości od pięćdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent. Takie zaawansowanie techniczne urządzeń daje możliwość zapewnienia chorej osobie regularnej i gwarantowanej zawartości powietrza wzbogaconego o tlen.

Następną istotną korzyścią nowoczesnych koncentratorów jest ich bezpieczeństwo. Tradycyjne pokaźne butle przez możliwość utraty szczelności mogły spowodować nawet zaprószenie ognia. Dziś, z nowymi koncentratorami takiego ryzyka nie ma. W wypadku poważniejszej awarii koncentratory wyłączają się, więc stężenie tlenu nie narasta. Musimy powiedzieć jeszcze o prostej obsłudze, którą gwarantują nowoczesne koncentratory tlenu. To ważny element, który ma niezwykłe znaczenie dla pacjentów, którymi często są osoby starsze.

Musimy jeszcze napomknąć co nieco o słabościach nowych sprzętów, którymi są z pewnością koncentratory. Kwota, jaką musimy na ni przeznaczyć to istotna słabość ponieważ nie każdy posiada od ręki wystarczająco wiele środków taką inwestycję, aczkolwiek należałoby podkreślić, iż czasem bywa to inwestycja na lata. Inna kwestia to uzależnienie od obecności prądu. Jedynie najkosztowniejsze modele to sprzęty mobilne. W modelach standardowych niezbędne jest nam stałe zasilenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *