Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Emocjonalność muzyki

1 min read

Każdy wielokrotnie doświadcza pakietu emocji płynącego wraz z dźwiękami ulubionych melodii. Stwierdzenie, że muzyka jest niczym lekarstwo niewątpliwie zawiera w sobie wiele prawdy. Muzyczne terapie przynoszą ukojenie skołatanym nerwom, pomagają w zwalczaniu depresji czy nerwicy. Relaks i odprężenie uzyskiwane podczas słuchania ulubionej piosenki jest potwierdzeniem tego faktu.

Dźwięki wpływają na podświadomość i emocje. Słuchanie odpowiedniej muzyki potrafi radykalnie zmienić humor, czy nadać uroczystości odpowiedni ton i nastrój. Nie bez powodu wszystkim najważniejszym chwilom życia towarzyszą utwory muzyczne, wzmacniające poczucie ważności wydarzenia. Smutne utwory pogrzebowe, czy radosne urodzinowe powodują, że każdy potrafi wczuć się w przeżywaną sytuację. Właściwości te wykorzystują wszelkie instytucje zajmujące się muzyką, czy tańcem. Taka instytucją jest chociażby agencja taneczna. Agencje taneczne zajmują się oprawą artystyczną różnych wydarzeń i dzięki dobraniu odpowiedniej muzyki i choreografii tancerzy są w stanie nadać odpowiedni ton danej uroczystości.

Nikt nie zaprzeczy, że odpowiednio dobrana ścieżka dźwiękowa w filmach potrafi podsycić akcję, nadać jej odpowiedni wydźwięk. Sceny emocjonalne z dopasowanymi wzruszającymi utworami potrafią wywołać łzy i smutek w odbiorcy. Szybka i agresywna muzyka przyspiesza sceny akcji, nadaje scenom tempa. Horrory urozmaicone odpowiednio zwiększającymi napięcie dźwiękami staja się straszniejsze i zapierają dech w piersiach. Nieprzypadkowo do niektórych dzieł kinowych pisana jest specjalna muzyka, aby stały się wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *