Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Gdzie warto zamieszkać we Francji?

2 min read

Jeśli interesuje Cię praca we Francji, być może zastanawiasz się, który z obszarów tego słynnego kraju jest najbardziej przyjazny dla imigrantów. To bardzo dobrze, że zadajesz sobie takie pytanie, biorąc pod uwagę dzisiejsze nastroje polityczne i warunki do życia.

 

Jakie miejsca najkorzystniejsze dla obcokrajowców?

 

Okazuje się, że jeśli chcesz szukać pracy we Francji Paryż nadal znajduje się w czołówce. Mimo iż jest niezwykle drogim miastem do życia i jest pod wieloma względami porównywalny do kosztów utrzymania w Londynie – warto tam być. Z pewnością nie jest miejscem do życia, jeśli chcesz doświadczyć francuskiego życia z ograniczonym budżetem, ale oferuje piękny i ekscytujący styl życia, jeśli takiego szukasz i taka praca we Francji Cię interesuje.

 

Inną opcją jest miasto Montpellier. Oferuje tańsze, ale równie interesujące doświadczenie życiowe. Oferuje również wolniejsze tempo życia i jest często wybierane ze względu na piękne bulwary, rodzinne piekarnie i wspaniałe białe piaszczyste plaże, które znajdują się w jego okolicy. Miasto jest przesiąknięte historią i pozwala na niekończące się dni wędrówki, podziwianie zabytków i architekturę. Życie w tej okolicy jest tańsze w porównaniu z tym w tętniącej życiem stolicy Paryża. Jeśli chodzi o czynsz, możesz spodziewać się zapłaty około 612 EUR miesięcznie za nieruchomość z jedną sypialnią w centrum miasta.

 

Jak wygląda życie we Francji?

 

Myśląc o życiu we Francji lub innym kraju, kluczowe jest oszacowanie kosztów utrzymania. Ile wydasz – naprawdę – na czynsz lub kredyt hipoteczny, media, artykuły spożywcze, telefon, rozrywkę i tak dalej? Oczywiście odpowiedź nie jest taka sama dla wszystkich: zależy od tego, jaka praca we Francji Ci się trafi, od Twojego stylu życia i miejsca, w którym zamierzasz zamieszkać, kiedy tam się znajdziesz. Pomimo różnic w stylu życia można stwierdzić, że można wygodnie mieszkać w tym kraju, jeśli praca we Francji, którą dostaniesz będzie dawała godziwe zarobki. Wtedy będziesz mógł przekonać się, jak wygląda życie we Francji – to, które znasz z filmów, czy też właśnie opowieści rodowitych Francuzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *