Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Inspiracje zimowo-świąteczne, część druga

2 min read

Inspiracje zimowo-świąteczne, część druga

Było już własnoręcznie robionych choinkach. Jednak Święta to nie tylko choinka. Jakimi jeszcze własnoręcznie zrobionymi ozdobami możemy udekorować dom w okresie świątecznym?

Stroiki

Piękny stroik powinien znaleźć się na każdym świątecznym stole. Może mieć on kształt popularnego wieńca. Podstawę wieńca możemy zrobić z gałęzi lub świerku samodzielnie lub kupić gotową w sklepie. Do wieńca przymocować można właściwie wszystko. Pięknie wyglądają wszelkie „materiały” naturalne jak na przykład gałązki ostrokrzewu lub wysuszone plasterki pomarańczy, czy mandarynek. Można użyć również choinkowych bombek. Nowoczesny stroik w kształcie wieńca można uformować również z samych bombek. Pięknie wygląda, kiedy są one różnej wielkości i w podobnej tonacji kolorystycznej. Stroik może być też w formie bukietu umieszczonego w wazonie, czy butelce. Możemy zrobić go z gałęzi, powiesić na nich bombki oraz korale choinkowe i udekorować lampkami.

Ozdoby z filcu

Filc to bardzo wdzięczny, miły i łatwy w obróbce materiał. Dostępny jest w sklepach i pasmanteriach w bardzo bogatej kolorystyce i o różnych grubościach. Możemy uszyć z niego piękne, świąteczne ozdoby w rozmaitych kształtach wykorzystując dostępne w sieci szablony i formy. Mogą to być płaskie, wycięte i udekorowane ozdoby, które można powiesić na choince, lub zszyte i wypchane watą lub wypełniaczem mini pluszaki – mikołaje, renifery, bałwanki…

Bombki

Dlaczego nie zrobić samemu także ozdób choinkowych? Ciekawym pomysłem jest „renowacja” starych bombek. By zadać szyku, możemy do bombek przymocować na przykład koronkową taśmę lub zrobić im „kubraczki” na szydełku. Za pomocą kleju na gorąco można obkleić bombki na przykład sznurkiem jutowym czy wstążką. Natomiast to posmarowaniu bombki klejem możemy przymocować no niej wszelkie materiały sypkie. Może to być na przykład brokat, drobne koraliki, gruboziarnista sól czy rozsiewające wspaniały aromat ziarna kawy.

 

Zdjęcia: maz-zona-i-pies.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *