Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Jak dobrać alkohol na wesele: podstawowe zasady i kryteria wyboru

2 min read
Jak dobrać alkohol na wesele podstawowe zasady i kryteria wyboru

Podstawą udanej imprezy weselnej będzie oczywiście poczęstunek. Wszyscy goście muszą być zadowoleni, a więc nie można zapominać także o trunkach alkoholowych. Musimy jednak wiedzieć, w jaki sposób wybierać alkohole i jakie jego rodzaje powinny się pojawić na stołach.

Jakie przyjąć kryterium podczas wyboru alkoholi na wesele?

Przede wszystkim, jeżeli przygotowujemy się do tak dużej imprezy, to nigdy nie można popełniać podstawowych błędów kulinarnych. Kluczową kwestią będzie przeanalizowanie rzeczywistych albo potencjalnych potrzeb wszystkich gości, którzy pojawią się na takiej uroczystości. Jeżeli wiemy przecież, że nikt z obecnych nie preferuje alkoholu albo ewentualnie ktoś może spożywać trunki z niższą zawartością alkoholu, to błędem finansowym, ale także obyczajowym będzie kupowanie wódki albo innych wysokoprocentowych napojów. W takiej sytuacji wystarczy tylko kupić odpowiednie wino na wesele, które powinno jednak być oferowane w kilku rodzajach.

Jakie wino na wesele należy przygotować?

Są osoby, które preferują wino słodkie, a inni tylko i wyłącznie wytrawne lub półwytrawne. Warto więc na pewno kupić przynajmniej kilka butelek i powinno się znaleźć także coś dla amatorów wina musującego i różowego. Bez problemu zresztą znajdziemy wino na wesele w każdym pobliskim większym hipermarkecie.

Czy alkohol powinien być podawany w dużych ilościach?

Kwestią dyskusyjną będzie na pewno również to, w jakich ilościach alkohol powinien być podawany na ślubach i weselach. Dużo będzie zależeć od tego, jak dużą wagę do etykiety przywiązują organizatorzy i goście. Generalnie jednak nie ma żadnych ograniczeń. Ilość jest uzależniona od potrzeb osób, które dobrze się bawią. Jeżeli goście nie mają żadnych ściśle określonych preferencji, to nie powinno zabraknąć różnych alkoholi wysokoprocentowych takich jak koniak albo wódka, ale również powinno się znaleźć wino, czy też piwo. Przede wszystkim, więc jeżeli chcemy dobrać odpowiednią ilość alkoholu, to musimy wiedzieć, ilu konkretnie gości się pojawi. Lepiej, jeżeli będzie alkoholu trochę więcej, aniżeli miałoby go zabraknąć.

Zasady podawania alkoholi na weselach

Na pewno jednym z ważniejszych zagadnień będzie główny posiłek weselny, a więc obiad. Taka konsumpcja uroczysta to doskonała okazja, aby zaserwować jakieś wykwintne wino półwytrawne albo wytrawne. Ważne jest to, aby z podawaniem napojów wysokoprocentowych trochę zaczekać. Dobrze też zadbać o barek weselny, który powinien być obsługiwany przez doświadczonego barmana. Wówczas zapewniona jest także większe swoboda w konsumowaniu trunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *