Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Jak działa aparat CPAP?

2 min read

Akronim CPAP znaczy ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych. Urządzenia te CPAP stosowane są do kompleksowego leczenia bezdechów sennych. Są i będą także przydatne w leczeniu niewydolności oddechowej. Rehabilitacja metodą CPAP w mojej ocenie jest dzisiaj najskuteczniejszą formą usuwania schorzenia OBS.

Aparat ten obejmuje pompę z pompy oraz maski, którą trzeba założyć na twarz ewentualnie jednocześnie na usta oraz nos. Przyrząd jest odpowiedzialny za stałe nadciśnienie, jakie chroni normalne drogi oddechowe. Pompowane przez układ powietrze oswobadza nas od przypadłości jakę jest bezdech senny Leczenie chłodnym powietrzem wpuszczanym do naszych płuc może u części pacjentów przynosić produkty nieprzyjemne, które można jednak skrócić, stawiając na aparat CPAP zaopatrzony w system nagrzewania oraz nawilżania powietrza. Istnieją również pompy typu autoCPAP, znacznie bardziej zaawansowane technologicznie. Ich rolą jest dopasowanie ciśnienia do etapu zaburzeń oddechu w trakcie odpoczynku.

Nowoczesne urządzenia CPAP w większości są wyposażone w w sloty dla pamięci zewnętrznej oraz dysk wewnętrzny. Urządzenie gromadzi parametry na temat przeprowadzanej kuracji. Urządzenie sprawdza proces wdychania i wydychania w trakcie snu oraz wpisuje w systemie wiedzę o bezdechach oraz chrapaniu. Jest to bardzo praktyczne, albowiem dzięki niej można praktycznie bez straty czasu dostosowywać ustawienia pompy.

Rehabilitacja METODĄ CPAP, poprowadzona za pomocą zaawansowanego mechanizmu powoduje konkretne korzyści. Polepsza klasę snu oraz ustępuje problem z notorycznym chrapaniem i nieprzewidzianych wybudzeń. Poprawia ponadto sprawność naszego organizmu w ciągu dnia poprzez odpowiednie dotlenienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *