Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Rozwój e-commerce w Polsce

2 min read

Dwie dekady temu zwyczajny człowiek spędzał stosunkowo niewiele czasu na tzw. shoppingu. Jedzenie kupowało się w sklepie Społem na osiedlu albo na zwyczajnym bazarku. Po drobiazgi udawano się do kiosku „Ruch” natomiast ciuchy uzyskiwało się w drobnych sklepach czy też szyło się ubrania na miarę u znajomego krawca. A w jaki sposób kształtuje się to w dzisiejszych czasach?

Dzisiaj wybory zakupowe pożerają nam wiele więcej czasu oraz realizujemy je inaczej. Możemy wybierać spośród ogromnej ilości sklepów, punktów handlowych i marketów. Są kolosalne hipermarkety po których wędrujemy godziny kupując różnego rodzaju artykuły. Możemy wybrać wielkie centra handlowe które oferują nam czasami setki różnych rozmaitych sklepów w których znajdziemy ubrania, AGD, artykuły do domu sprzęty elektroniczne. Po kosmetyki udajemy się do drogerii ewentualnie do apteki. Ciągle więcej nabywamy też w e-sklepach ponieważ jest to wyjątkowo funkcjonalne. Takie zakupy zrobimy chociażby późnym wieczorem a nasze zamówienie zostanie nam przywiezione wprost do mieszkania. Jednak zdecydowanie mniej rzadziej kupujemy na rynkach i ignorują nieliczne już kioski z gazetami i drobnostkami. W ostatnich latach staliśmy się wiele bardziej wygodniccy i nie chcemy kupować w niewielkich kioskach z okienkiem, nieco lepiej sprawdza się ciut większy oraz zamknięty sklep. Najbardziej polubiliśmy jednak centra z ruchomymi schodami gdzie stoiska są dostępne, stosunkowo blisko siebie oraz nie musimy nawet otwierać drzwi.

Zakupy Polaków zrewolucjonizował rozrost sklepów internetowych. Współcześnie, gdy większość ludzi posiada łącze internetowe wystarczy wpisać w wyszukiwarce jakiekolwiek, nawet trudne hasło takie jak na przykład „młotowiertarki Makita” w wypadku gdy poszukujemy narzędzi od tego producenta. W e-sklepach częstokroć można kupić dane produkty dużo taniej niż stacjonarnie – mamy przecież sporą konkurencję i witryny www, jakie umożliwiają bezproblemowe i błyskawiczne badanie ofert na rozmaitych portalach. Zakupy w sieci dały również możność pozyskiwania wyrobów za granicą bez opuszczania własnego mieszkania co jest niezmiernie wygodne i efektywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *