Wszystko, co trzeba wiedzieć o blachodachówce modułowej
2 min readBudowa domu stawia przed nami wiele wyzwań. Nie tylko musimy wybrać projekt naszego przyszłego miejsca życia, ale też zdecydować jak będzie się ono prezentować przez kolejne lata. Jedną z najważniejszych cech solidnego domu jest dobrej jakości pokrycie dachowe.
Czym jest blachodachówka modułowa
Blacha modułowa to pokrycie dachowe w formie gotowych arkuszy. Na rynku o dostępnych jest wiele wymiarów, można więc je dopasować nawet do najbardziej wymagających konstrukcji. Dzięki swojej budowie takie pokrycie jest łatwe i szybkie w montażu. Nawet jeśli zdarzy się konieczności dopasowania innego rozmiaru dachówki to w tym przypadku, można ją bez problemu przyciąć w trakcie prac.
Ta łatwość dopasowania do potrzeb konsumenta jest właśnie tym, co wyróżnia ten rodzaj dachówki wśród pozostałych ofert. W przypadku jej użycia nie musimy się martwić koniecznością dokładnego wyliczenia ilości, jak ma się to w przypadku blachy ciętej.
Blacha modułowa — kiedy jest najlepszym wyborem?
Blacha modułowa to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku. Idealnie sprawdzi się do tych konstrukcji dachów, dla których inne rodzaje pokryć byłaby zbyt ciężkie. Nie bez znaczenia tutaj jest też niższa cena niż w przypadku popularnych dachówek ceramicznych, więc blachodachówka modułowa będzie też świetnym wyborem dla osób, które mają ograniczony budżet. Taka dachówka będzie też najlepszym wyborem przy skomplikowanych dachach wielospadowych z uwagi na łatwość jej dopasowania do nietypowych układów. Nad jej zakupem powinny zastanowić się też osoby zamieszkującego tereny zielone, ponieważ łatwość jej czyszczenia znacznie wyróżnia się na tle innych dachówek.
Dlaczego warto wybrać blachodachówkę modułową?
Blachodachówka modułowa od czasu pojawienia się na rynku zdobywa kolejne rzesze zwolenników, a to za sprawa niezliczonej ilości jej zalet:
- łatwości transportu z uwagi na niewielki ciężar i dostępność w jednakowych arkuszach;
- niska cena i estetyczny wygląd z uwagi na brak widocznych łączeń;
- można ją stosować nawet przy nietypowych projektach dachów;
- łatwość i czas montażu;
- mniejsza ilość odpadów w stosunku do tradycyjnych pokryć dachowych;
- duża odporność na wilgoć.
Jako że nie istnieją na świecie rzeczy idealne dla każdego, warto pamiętać, że to pokrycie nie będzie dobrym wyborem dla dachów o bardzo małym nachyleniu. W pozostałych przypadkach warto zastanowić się nad wyborem właśnie blachodachówki modułowej.