Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Kocyki i pieluszki bambusowe – idealne na wiosnę i lato

3 min read
pieluchy bambusowe

Wybierając produkty dla niemowlaka, trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania i rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Kluczowe jest, aby były bezpieczne, co potwierdzają atesty i certyfikaty. Warto decydować się, także na takie materiały, które są delikatne.

Kocyki i pieluchy bambusowe są wykonane z materiału, który jest delikatny. Z tego powodu doskonale nadaje się do wrażliwej skóry noworodka. Włókna bambusowe są także miłe w dotyku. Z tego powodu wykorzystywane są do produkcji różnych produktów dla dzieci.

Z włókien bambusowych wykonywane są:

 • kocyki,
 • pieluchy,
 • prześcieradła,
 • ręczniki.

Naturalne tkaniny bambusowe mają właściwości prozdrowotne. W ten sposób pozwalają na skuteczne przeciwdziałanie rozwijaniu się alergii. Ograniczają występowanie podrażnień skóry. Z tego powodu produkty z wykonane z włókien bambusowych są chętnie wybierane przez rodziców.

Idealne na ciepłe dni kocyki bambusowe

Wybór odpowiedniego kocyka wcale nie jest prosty. Wynika to z szerokiego asortymentu tych produktów, które dostępne są na rynku. Jednym z kryteriów, które warto brać pod uwagę, jaka jest pora roku, w której urodziło się dziecko.

W zależności od pory roku można zdecydować się na bambusowe kocyki, które:

 • wykonane są z grubszych tkanin, które sprawdzą się zimą,
 • wyprodukowane są z lekkich materiałów, które ograniczą przegrzewanie się dziecka.

W cieplejsze dni kocyk bambusowy jest w stanie ograniczyć ryzyko przegrzania organizmu dziecka. Wykonany z przewiewnego materiału pozwala delikatnie otulić dziecko. Skóra może w ten sposób oddychać. Natomiast nie ma problemu, aby zachować odpowiednią temperaturę ciała dziecka. Koce wykonane z włókien bambusowych doskonale sprawdzą się podczas wiosennych spacerów, a nawet wakacyjnych wyjazdów. Dobrej jakości modele to podstawowy element wyprawki niemowlęcej. Wybierając konkretny kocyk, warto zdecydować się na taki, który nie jest zbyt ciężki. Pierwszy powinien mieć rozmiary około 80 na 100 centymetrów. Taka wersja sprawdzi się mniej więcej do drugiego roku życia. Kocyk nie będzie dla niemowlaka zbyt ciężki. Na większe kocyki bambusowe można decydować się, gdy dziecko jest starsze.

Zaletą bambusowych koców jest to, że mają właściwości:

 • antyalergiczne,
 • antygrzybiczne,

Wynika to z cech, które mają włókna bambusowe. To najwyższej jakości materiały, które gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo dla dziecka. Z tego powodu wykorzystywane są również do produkcji takich produktów jak pieluchy bambusowe.

Pieluchy bambusowe do delikatnej skóry niemowlaka

Dziecko po urodzeniu ma bardzo delikatną skórę. Nie nabyła ona jeszcze wszystkich funkcji. Z tego powodu jest podatna na podrażnienia, uszkodzenia. Wybierając produkty dla tak małych dzieci, dobrze jest wybierać bardzo delikatne materiały. Do takich zaliczają się włókna bambusowe, z których powstają tkaniny na pieluchy. To uniwersalne produkty, które są w stanie sprawdzić się w różnych sytuacjach.

Do zalet pieluch bambusowych można zaliczyć:

 • funkcjonalność,
 • delikatność,
 • uniwersalność.

Posiadając pieluchy bambusowe, można je z powodzeniem wykorzystać w trakcie karmienia, a także przewijania. Delikatny materiał pozwala bez obaw wycierać skórę dziecka. Jednak pieluchy bambusowe są w stanie doskonale sprawdzić się, także do przykrywania dziecka. Podczas spacerów mogą być doskonałym zabezpieczeniem przed owadami. Przykrycie dziecka pieluchą z bambusowych włókien pozwala chronić go przed działaniem słońca. Wynika to z właściwości tego materiału, który jest w stanie pochłaniać promieniowanie UV, a także skutecznie absorbować wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *