Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Fotelik samochodowy – absolutna konieczność!

2 min read
fotelik-samochodowy

fotelik-samochodowy

Dziecko to dla większości rodziców najcenniejszy skarb na świecie. Nie ma więc absolutnie nic dziwnego w tym, że chcą oni zapewnić bezpieczeństwo swoim pociechom w każdej sytuacji. Podróże samochodem mogą być dla malucha niebezpieczne, szczególnie jeżeni nie siedzi w specjalnym foteliku samochodowym.
Pasy bezpieczeństwa w autach, przystosowane są do zapewniania bezpieczeństwa osobą dorosłym, czyli znacznie większym od dzieci. Dlatego też, dla podwyższenia bezpieczeństwa dziecka podczas podróży samochodem, stworzony został fotelik samochodowy. Kilka lat temu, moja koleżanka wracając z wakacji złapała gumę na autostradzie i zmuszona była skorzystać z usługi „pomoc drogowa autostrada a1”. Od panów, którzy przyjechali jej z pomocą zebrała solidną burę za to, że wiozła swojego wtedy 8 letniego syna na przednim siedzeniu bez fotelika. Dobrze, że ktoś zwrócił jej na to uwagę, ponieważ bezpieczeństwo dziecka jest zawsze na 1 miejscu! Tłumaczyła się ona tym, że syn od kiedy skończył 7 lat, po prostu za nic w świecie nie chce wsiadać do fotelika. A przecież dzieci poniżej 135cm wzrostu zawsze bezwzględnie muszą podróżować w foteliku.
Foteliki samochodowe znacznie zwiększają bezpieczeństwo dzieci podczas podróży samochodem. Ważne jednak jest to, aby fotelik był dopasowany do aktualnego wzrostu i wieku dziecka. Zbyt mały fotelik nie gwarantuje ani bezpieczeństwa ani komfortu jazdy dla pociechy (pewnie właśnie z powodu niedopasowanego fotelika syn koleżanki nie chciał w nim podróżować). Dlatego też trzeba liczyć się z tym, że nie jest to zakup jednorazowy. Wraz ze wzrostem dziecka powinien zmieniać się jego fotelik. W końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Dobrze dobrany fotelik zwiększa znacznie jego bezpieczeństwo. Pamiętajmy o tym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *