Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Jak przebiega trening motywacyjny i kto powinien z niego skorzystać?

2 min read

Trener mentalny to stosunkowo nowy pomysł na życie, a ponadto bardzo dobrze płatny fach. Znani coachowie podpowiadają, jak pokierować karierą wielu osób, towarzyszą gwiazdom na różnych etapach ich rozwoju, realizują zajęcia i organizują indywidualne spotkania. Ale na czym to wszystko polega?

Trener mentalny — komu najczęściej się przydaje?

Prawdziwa motywacja pokona każdą przeszkodę, dlatego też jest istotna dla każdego człowieka i to właściwie non stop. Czy to znaczy, że Trener mentalny ma od tej chwili być nieodłącznym towarzyszem większości z nas? Wcale nie jest to reguła. Większość społeczeństwa ma w pewnym stopniu problem z tak zwaną prokrastynacją, a do tego nie ma pomysłu, jak pokierować swoją karierą i ani trochę nie troszczy się o rozwój osobisty. Właśnie im najmocniej zalecany jest Trener mentalny, który będzie wiedział, jak znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania, jak np.: jak siebie widzę? o czym marzę? na czym polega moja misja? co chcę osiągnąć w życiu? W ten sposób najczęściej zaczyna się pierwsze spotkanie trenerem mentalnym.

Trener mentalny — na czym polegają jego działania?

Trener mentalny pomaga jak najlepiej zrozumieć swoje marzenia, odnaleźć źródło braku chęci, a dodatkowo wyznaczyć sobie cele i nauczyć się kontrolowania stopnia ich realizacji. W większości przypadków możemy nie dać sobie rady samemu, a profesjonalna pomoc osoby, która wyróżnia się dużą wiedzą i doświadczeniem, lecz również nieograniczonymi pokładami motywacji — będzie niezastąpiona. Coach pomaga w znalezieniu właściwej ścieżki kariery, otwarciu i prowadzeniu własnej działalności, zdobywaniu pozycji na rynku, ale z pewnością przyda się dodatkowo takim osobom, które nie mają pojęcia, w jaki sposób najrozsądniej pokierować swoją dalszą edukację i znaleźć satysfakcjonującą pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *