Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Sposób na idealne paznokcie

2 min read

Sposób na idealne paznokcie

Przyklejane, sztuczne tipsy już dawno wyszły z mody. Teraz panuje trend na piękne zadbane, naturalne paznokcie o lekko owalnym kształcie. Jeśli nasza płytka paznokcia mimo wielu zabiegów pielęgnacyjnych pozostawia wiele do życzenia, dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie manicure hybrydowego.

Dlaczego hybrydowy? Ponieważ łączy zalety lakieru tradycyjnego oraz manicure żelowego i akrylowego. Jak wykonuje się taki manicure?

  1. Po pierwsze trzeba przygotować płytkę: odsunąć skórki, nadać jej pożądany kształt, lekko zmatowić i odtłuścić.
  2. Następnie paznokcie pokrywa się specjalnym lakierem bazowym i utwardza przez chwilę pod specjalną lampą UV.
  3. Później pokrywa się paznokcie lakierem w wybranym kolorze, każdą kolejną warstwę utwardzając pod światłem UV przez minutę do dwóch, w zależności od grubości warstwy lakieru.
  4. Paznokcie można pokryć fantazyjnymi wzorkami przy pomocy lakieru w innym kolorze lub szablonu.
  5. Na koniec pokrywa się płytkę tak zwanym ‘topem’, czyli wierzchnią warstwą, która nadaje paznokciom lśniącą, trwałą powłokę i chroni przed uszkodzeniami. Po nałożeniu tej warstwy – ostatni raz utwardza się manicure światłem UV.

Niewątpliwą zaletą manicure hybrydowego jest to, że chronią płytkę paznokcia przed uszkodzeniami mechanicznymi i możemy cieszyć się pięknymi paznokciami nawet do 2 tygodni (po tym czasie paznokcie po prostu odrastają na tyle, że wygląda to nieestetycznie).

Minusem może być długi czas wykonywania tego typu manicure, konieczność jego późniejszego usunięcia przy pomocy acetonu i dość wysoka cena.

 

Zdjęcie: alicefashion.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *