Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Ozdoba i amulet – jak miedziana może na nas wpływać?

2 min read
bransoletka miedziana

Cudowne właściwości miedzi są znane już od wielu tysięcy lat, dlatego powinna być noszona przez każdego z nas, a w kuchni warto wykorzystywać naczynia wykonane ze szlachetnego metalu. Przekonaj się, dlaczego bransoletka miedziana to doskonały wybór do Twojej stylizacji.

Antybakteryjne działanie biżuterii miedzianej

Bransoletka miedziana czy inne ozdoby wykonane z cennego metalu mają wspaniałe właściwości, które zauważyli już starożytni Grecy, Egipcjanie oraz Rzymianie. Chodzi przede wszystkim o pozytywny wpływ na stan zdrowia oraz ogólne samopoczucie. Miedź była używana również przez Indian i odgrywała dużą rolę w ich kulturze i obyczajach.

Noszona bransoletka miedziana sprawia, że organizm zostaje oczyszczony, a kondycja i wygląd skóry ulegają poprawie. Pozytywne działanie jest uwarunkowane właściwościami antybakteryjnymi, dlatego rany występujące na skórze lepiej i szybciej się leczą, można unikać także zakażeń i innych problemów związanych z obecnością bakterii i wirusów. Bransoletka miedziana może zostać zastąpiona łańcuszkiem, kolczykami czy pierścionkiem – w każdym przypadku doskonale działa na całe ciało.

Metal odpowiada za dezynfekcję ran, pomaga zabijać bakterie oraz drobnoustroje, dzięki czemu ryzyko zmagania się z infekcjami zdecydowanie maleje. Działanie przeciwgrzybiczne również zasługuje na szczególną uwagę, dlatego bransoletka miedziana na stopę jest tak samo popularna, jak model wkładany na rękę.

Miedź jest bardzo przydatna w przypadku zmagania się z trądzikiem oraz innymi niekorzystnymi zmianami na skórze.

Przeciwbólowe właściwości miedzi

Bransoletka miedziana pozwala także zmagać się z bólem, szczególnie kiedy dotyczy on głowy, mięśni oraz kości. Kiedy w domu używamy naczynia miedziane, uzdatniona woda pomaga w leczeniu stanów zapalnych atakujących organizm człowieka. Z tego względu woda jest polecana przede wszystkim sportowcom, którzy zmagają się z różnymi kontuzjami, infekcjami i problemami zdrowotnymi utrudniającymi wykonywanie wybranej profesji. Miedź leczy bóle reumatyczne dotykające dłonie oraz nogi, ból kręgosłupa oraz stany zapalne stawów. Według medycyny chińskiej przy pomocy cennego metalu można także usunąć z organizmu toksyny oraz szkodliwe substancje, które wpływają niekorzystnie na ogólne samopoczucie oraz stan zdrowia.

Miedziana biżuteria to gustowny i atrakcyjny dodatek, ale warto ją wkładać przede wszystkim ze względu na cenne właściwości i poprawę zdrowia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *