Totolijo.pl

Moja forma ekspresji:-)

Realizuj swoje marzenia!

2 min read

Realizuj swoje marzenia!

Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, że ponad dwie trzecie Polaków odkłada realizację ważnych planów na później. Najczęstszym powodem jest oczywiście brak czasu i brak pieniędzy i zamiast działać wolimy narzekać… Czas to zmienić!

 

Zmień marzenia w plany

Każdy z nas nieustannie o czymś marzy… O podróży, lepszej pracy, zmianie mieszkania, czy szczęściu osobistym. Tworzymy sobie w głowie obrazy idealnego życia, jednak cały czas strofujemy się: „zejdź na ziemię”. Nie powinno tak być! Marzenia są potrzebne, jednak wiele z nich warto przekłuć w plany i założyć sobie, że spełnimy je w danym czasie. Marzysz o lepszym samochodzie? Znajdź model, który wstępnie Cię interesuje, policz, ile czasu zajęłoby Ci odkładanie pieniędzy na kupno i zacznij oszczędzać. Po prostu.

Rozwijaj się

Wielu z nas tkwi w pewnej stagnacji, zatracamy się w codziennej rutynie, każdy dzień wygląda podobnie. A człowiek jest przecież istotą niezwykle wszechstronną, działającą wielowymiarowo. Zadbaj o swój czas wolny, rozwijaj pasje, o których zapomniałeś, dbaj o bliskich. I ciągle podnoś swoje kompetencje. Chcesz dostać awans lub zmienić pracę? Zastanów się jakie wymagania stawiane są kandydatom na to konkretne stanowisko. Ucz się języków, zapisuj się na kursy i szkolenia, poznawaj nowych ludzi. To zdecydowanie przybliży Cię do realizacji planów! Myślisz, że nie masz na to czasu? Zastanów się ile czasu w ciągu dnia marnujesz na zupełnie zbędne czynności i ile z tego czasu mógłbyś przeznaczyć na to, co pozwoli Ci zbliżyć się choć trochę do osiągnięcia wymarzonego sukcesu.

Nie oglądaj się na innych

Często zdarza się, że kierunek naszemu życiu nadają ludzie wokół nas. Czasami jest to wpływ bardzo pozytywny, ale niestety czasami nie wychodzimy na tym najlepiej. Pamiętaj, że twoje życie jest w twoich rękach i jeśli sam się nie zatroszczysz o to, by być ciągle lepszym i osiągać wyznaczone cele, nikt nie zrobi tego za ciebie. Staraj się pomagać bliskim i wspierać ich w trudnych sytuacjach, bo to niezwykle ważne, ale nie pozwól by ich problemy zdominowały twoje życie. Bądź zawsze obiektywny i pomocny , pomagaj wspinać się na szczyt, zamiast pozwalać ciągnąć się na dno. Zamiast zazdrościć innym, że mają to, czego ty pragniesz, pogratuluj im! Zapytaj jak to osiągnęli, co zrobili by być w tym miejscu, w którym się znajdują. Pamiętaj, że dobre rady doświadczonych ludzi są na wagę złota, pomagają w realizacji celów i pokonywaniu przeszkód.

 

Zdjęcie: en.wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *